more_horiz

Trzaskowski przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Opozycjonista z okresu PRL: realizuje postulat Kremla

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:12
- Wszyscy przeciwnicy przekopu Mierzei Wiślanej realizują interes prorosyjski, proputinowski. (…) Projekt ten jest bowiem racją stanu polskiej gospodarki, suwerenności, a także bezpieczeństwa militarnego - powiedział Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji antykomunistycznej.
Audio
  • Andrzej Rozpłochowski o stanowisku Rafała Trzaskowskiego wobec przekopu Mierzei Wiślanej oraz znaczeniu tego projektu dla interesów Polski ("Temat dnia/Gość PR24")
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Rzecznik partii Zielonych poinformował, że Rada Krajowa zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata w wyborach na prezydenta kraju. Obecny włodarz Warszawy zgodził się na włączenie do własnego programu wyborczego 21 postulatów Zielonych. Jednym z nich jest zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej.

Twitter Mierzeja Wiślana przekop 1200.jpg
Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony. Prace idą zgodnie z harmonogramem

- Wyznaję zasadę, że w polityce nie ma przypadków, jest świadoma działalność. Wszyscy przeciwnicy tego przedsięwzięcia realizują interes prorosyjski, proputinowski. Europie Zachodniej ta sprawa jest obojętna. To nie jest ich rzecz. Na wstrzymaniu przekopu zależy Rosji – ocenił Andrzej Rozpłochowski.

"Przekop jest konieczny"

Wyjaśnił, że po utracie przez Rzeczpospolitą Cieśniny Pilawskiej po II wojnie światowej, Polska utraciła samodzielność na Zalewie Wiślanym. - Obszar ten znalazł się w zarządzie sowieckim. W związku z tym, by mieć samodzielny łącznik z Morzem Bałtyckim, konieczny jest przekop Mierzei, jest to racja stanu polskiej gospodarki, suwerenności, a także bezpieczeństwa militarnego - zaznaczył rozmówca Michała Rachonia.  

"Musimy nazywać rzeczy po imieniu"

Andrzej Rozpłochowski powiedział, że Rafał Trzaskowski, jako kandydat na urząd prezydenta naszego kraju, "realizuje postulat Kremla i Putina". Dodał, że jest to "polityka antypolska i zdradziecka".

cpk-1200-free.jpg
Trzaskowski chce wstrzymania budowy CPK. Roszkowski: ta inwestycja będzie kołem zamachowym gospodarki

- Musimy pozbyć się politycznej poprawności i zacząć nazywać rzeczy po imieniu. Na naszych oczach podejmowana jest próba demontowania oraz rozbrajania Polski poprzez chęć wstrzymania najważniejszych i najbardziej żywotnych rozwiązań gospodarczych i politycznych. To przestępcza i szkodliwa działalność. To samo tyczy się Centralnego Portu Komunikacyjnego - zaznaczył.

Sprawa Jolanty Lange z milionowymi dotacjami w tle

W opinii byłego opozycjonisty z okresu PRL Rafał Trzaskowski jest również "człowiekiem kompletnie niewiarygodnym", jeżeli jako prezydent Warszawy kieruje "miliony złotych, publiczne pieniądze z kasy miasta, w ręce agentki SB". - Jest ona być może powiązana ze śmiercią wspaniałego i zasłużonego kapłana, ks. Blachnickiego. Powinna być poddana śledztwu i powinna mieć wytoczony proces, a nie być zasilana takimi funduszami - stwierdził Rozpłochowski.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z okresu PRL
Data emisji: 28.05.2020
Godzina emisji: 10.09

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także