more_horiz

"Spodziewam się protestów opozycji". Marian Kowalski o wynikach wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 11:15
- Nawet po zaprzysiężeniu prezydenta będą trwały akcje wymierzone w obóz Zjednoczonej Prawicy, podważające mandat Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator i działacz społeczny.
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

Gość PR24 komentował cząstkowe i nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów prezydenckich z 12 lipca, w których zmierzyli się: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda i kandydat PO, Rafał Trzaskowski.

Według PKW zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został prezydent Andrzej Duda, który dostał 10 milionów 413 tysięcy 94 głosów, co przekłada się na 51,21 procent oddanych głosów. Przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego na karcie do głosowania krzyżyk postawiło 9 milionów 921 tysięcy 219 wyborców, zapewniając mu poparcie na poziomie 48,79 procent.


wygrana 1200 pap.jpg
Wyniki PKW z 99,97 proc. obwodów. Andrzej Duda wygrywa z przewagą około pół miliona głosów

"Różne chwyty opozycji"

- Wstrzymuję się ze świętowaniem, bo mamy wyniki z 99,97 proc. obwodów, spodziewam się też różnego rodzaju chwytów ze strony opozycji, kwestionowania wyniku wyborów prezydenckich i protestów, ale i po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na urząd prezydenta opozycja nie ustanie w atakach - mówił.


Posłuchaj
20:35 _PR24_AAC 2020_07_13-10-08-13.mp3 M. Kowalski o wynikach wyborów prezydenckich ("Gość PR24")

 

Jak dodał, od blisko 80 lat wybijano Polakom z głowy to, by mieli własne państwo. Jednak jak zaznaczył, ponad połowa z nich pokazała, że to państwo jest potrzebne i są gotowi o nie zabiegać.

"Konfederacja zostawiła wyborców na lodzie"

Odnosząc się do wyborców Konfederacji i ich wyborczych preferencji w drugiej turze, Marian Kowalski powiedział, że po stronie liderów tej formacji doszło do dywersyjnych zachowań.

- Ogłupili własnych wyborców, zostawili ich na lodzie i połowa z nich poszła głosować na Rafała Trzaskowskiego. To rzecz niebywała - mówił i dodał, iż na szczęście część wyborców Konfederacji nie dała się "zrobić na szaro" i uratowano trochę głosów, które oddano na Andrzeja Dudę.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski (komentator polityczny, działacz społeczny)

Data emisji: 13.07.2020

Godzina: 10.08


Zobacz także

Zobacz także