more_horiz

"Miałem wrażenie, że prześwietla moją duszę". Antkowiak o relacji z ks. Pawlukiewiczem i swojej płycie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 20:21
- Była w nim cząstka takiej ogromnej wrażliwości, ogromnej głębi, melancholii, tęsknoty. Myślę, że to była taka sfera, którą chronił przed światem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Antkowiak o ks. Piotrze Pawlukiewiczu, którego wiersze stały się podstawą nowej płyty artysty. 
Krzysztof Antkowiak
Krzysztof Antkowiak Foto: Sławomir Mielnik/PAP

W czasie audycji rozmawiano na temat najnowszej płyty wokalisty pt. "Zostanie mi muzyka" z tekstami ks. Piotra Pawlukiewicza.

Ks-Piotr-Pawlukiewicz-pap-1200.jpg
"Przeciwieństwem miłości jest obojętność". Premier przypomniał słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

Wpływ księdza Pawlukiewicza

Podczas rozmowy piosenkarza zapytano o wpływ księdza Pawlukiewicza na powstanie najnowszej płyty. - To było marzenie księdza Piotra. To jest hołd dla księdza Piotra, absolutny hołd dla niego i spełnienie jego marzenia - odpowiedział Antkowiak. 


Posłuchaj
12:06 _PR24_AAC 2020_11_01-19-09-53.mp3 Krzysztof Antkowiak o swojej płycie i relacji z ks. Pawlukiewiczem (Temat dnia/Gość PR24)

- Niektóre teksty księdza Piotra były naprawdę dość trudne, żeby zrobić z nich piosenki. Modliłem się o to, żeby to natchnienie przychodziło, żeby Piotrek mi towarzyszył. I tak było - podkreślił wokalista. 

Artysta zaznaczył, że chciałby, aby osoba, która sięga po jego płytę, zainteresowała się ks. Pawlukiewiczem. - Być może ta muzyka, jakieś emocje, jakaś wrażliwość przekazana w tych dźwiękach, nakłoni kogoś do sięgnięcia po jego kazania, po to, co zostawił po sobie, w książkach i w sieci - wyjaśnił. 

Wokalista opowiedział także o swojej relacji z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. - Ja miałem wrażenie, że on wszystko o mnie wie, że po prostu prześwietla moją duszę, że nic przed nim nie ukryję, miał coś takiego w oczach, w spojrzeniu, w sobie - wyznał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
ProwadzącyMałgorzata Jędrzejczyk
Gość: Krzysztof Antkowiak (wokalista)
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 19.09

kb/PR24

Zobacz także

Zobacz także