more_horiz

Słabnąca pozycja PO. Prof. Drzonek wskazał główne błędy partii Budki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 15:05
- Uważam, że PO popełniła po wyborach w 2015 roku błąd bycia totalną opozycją. Proponowała, żeby ta totalność była wyrażana przy pomocy ulicy i zagranicy - powiedział o sytuacji Platformy Obywatelskiej prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotophoto / Shutterstock.com

Według ostatniego sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl PiS uzyskałby 15 mandatów mniej, niż dostał w wyborach w 2019 roku. Jeszcze większy spadek notuje Platforma Obywatelska, która uzyskałaby 30 mandatów mniej. Trzecie miejsce należy do nowo powstałego Ruchu Szymona Hołowni, który uzyskałby 65 mandatów.

Bronisław Komorowski PAP Arch-1200.jpg
Komorowski "zaniepokojony" sytuacją PO. Tuska nie widzi w roli "spinacza" opozycji

"Społeczeństwo tego nie akceptuje"

- Uważam, że PO popełniła po wyborach w 2015 roku błąd bycia totalną opozycją. Proponowała, żeby ta totalność była wyrażana przy pomocy ulicy i zagranicy. Kiedy w ostatnich miesiącach pojawiły się protesty uliczne, to PO, przynajmniej na jesieni, próbowała się pod nie podłączyć. One charakteryzowały się używaniem dużej liczby zwrotów powszechnie uznawanych za wulgarne - powiedział.

- Społeczeństwo polskie nie do końca akceptuje ten język pomimo tego, że próbuje się nam wmówić w niektórych mediach, że jest to normalne i wyraża emocje. Większość ludzi, co już pokazywały badania, nie akceptuje takiej formy protestowania - zauważył.

Czytaj również:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 wpływ na słabnącą pozycję PO ma także nowe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej. - Nawet jeśli PO zaczęła podczepiać się pod ulicę, to siłą rzeczy musiała tracić, bo pojawił się konkurent. Być może jest to tak naprawdę szalupa ratunkowa dla projektu Platformy Obywatelskiej, czyli ruch Szymona Hołowni, który zręcznie lawiruje pomiędzy dawnym zaangażowaniem katolickim a dzisiejszymi zwolennikami protestów - powiedział prof. Maciej Drzonek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:34 PR24_mp3 2021_02_04-14-33-21.mp3 prof. Maciej Drzonek o sytuacji na polskiej scenie politycznej ("Gość PR 24")

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Maciej Drzonek (politolog, Uniwersytet Szczeciński)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 14:33

dz

Zobacz także

Zobacz także