more_horiz

"To żenujące". Piotr Duda o karze za banery na 40-lecie Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:50
- Nie czerpaliśmy i nie czerpiemy z takich banerów zysków - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".
Piotr Duda
Piotr DudaFoto: PR24/AK

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ukarał Solidarność za dwa banery z okazji 40-lecia związku, które miały łamać przepisy gdańskiej uchwały krajobrazowej. Nałożona grzywna to blisko 50 tys. złotych. - To jest żenujące dla mnie - stwierdził Piotr Duda.

1200_Mirosław_Golon_PAP.png
Miasto Gdańsk nałożyło karę na Solidarność. IPN: jesteśmy tym zaniepokojeni

Pytany o to, czy w odpowiedzi na grzywnę Solidarność powinna wystawić Gdańskowi rachunek za promocję tego miasta na świecie, odpowiedział, że "półżartem można by tak zrobić".

- Nie jest nam do śmiechu, dlatego że podchodzimy do każdej promocji Solidarności, ale przede wszystkim do dbania o naszą historię w sposób zupełnie poważny - podkreślił Duda. - Od samego początku jako związkowcy Solidarności ze składek członków związku staramy się dbać o tę historię - dodał.


Posłuchaj
22:53 _PR24_AAC 2021_03_11-15-07-46.mp3 Piotr Duda o karze za banery na 40-lecie Solidarności (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" zaznaczył, że od sześciu lat w dbaniu o historię Solidarności "bardzo pomaga rząd Zjednoczonej Prawicy". - Powołaliśmy wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Dziedzictwa Solidarności - zauważył.

Czytaj także:

- Myśleliśmy, że będzie to tak jak w każdym zakątku naszego kraju, że niezależnie od barw politycznych poszczególni włodarze miast wspólnie starają się organizować te uroczystości ze Związkiem Zawodowym "Solidarność". W Gdańsku jest zupełnie inaczej - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

- To jest wojenka z Solidarnością tylko dlatego, że nie chcemy dać włodarzom Gdańska prymatu, żeby to oni byli głównym organizatorem, a my żebyśmy byli kwiatkiem do kożucha - stwierdził Duda.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Piotr Duda (przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność")
Data emisji: 11.03.2021
Godzina: 15.07

itom

Zobacz także

Zobacz także