more_horiz

"Należy temu przyklasnąć". Jan Pietrzak o odbudowie Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 14:49
Odbudowywanie tego jest rzeczą rozsądną, godną, ze wszech miar godną poparcia. Bardzo dobrze, że wszystko, co się da w Warszawie odbudować z czasów przedwojennych, co nosiło jakąś wartość państwową, historyczną, że się odbudowuje - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak o pomyśle odbudowy Pałacu Saskiego.
Audio
  • Jan Pietrzak o odbudowie Pałacu Saskiego ("Temat dnia / Gość PR24")
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

W środę na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość przekazania przez prezydenta Andrzeja Dudę na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek projektu ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego, a także Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Jan Pietrzak.

Pałac Saski NAC 1200.jpg
"Niech to będzie dzieło ponadpartyjne, łączące Polaków". Premier o odbudowie Pałacu Saskiego

"Ze wszech miar godne"

Gość PR24, odnosząc się do wypowiedzi części dziennikarzy, którzy uważają pomysł odbudowy Pałacu Saskiego za "marnowanie pieniędzy", stwierdził, że marnowaniem pieniędzy była niemiecka bomba, którą wysadzono Pałac i "mordowanie połowy Europy przez Hitlera i Niemców".

- Odbudowywanie tego jest rzeczą rozsądną, godną, ze wszech miar godną poparcia. Nie rozumiem tych opinii. Bardzo dobrze, że wszystko, co się da w Warszawie odbudować z czasów przedwojennych, co nosiło jakąś wartość państwową, historyczną, że się odbudowuje - mówi Jan Pietrzak.

Publicysta przypomniał, że na odbudowę Zamku Królewskiego też czekaliśmy wiele lat, ponieważ nie został on odbudowany zaraz po wojnie, a przygotowania do tego trwały wiele lat, i "dopiero za Gierka zaczęli go odbudowywać".

- Teraz przyszła pora na Pałac Saski, bardzo dobrze, należy temu przyklasnąć - dodał Jan Pietrzak.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:08 PR24_mp3 2021_07_08-13-34-23_Pietrzak.mp3 Jan Pietrzak o odbudowie Pałacu Saskiego ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak (satyryk, publicysta)
Data emisji: 08.07.2021
Godzina emisji: 13.34

PAP/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także