more_horiz

"Ważny moment przełamania". Kowalczyk o zdobyciu srebrnego medalu przez polskie wioślarki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:20
- Myślę, że taki moment odczarowania złej serii, taki moment zdobycia tego pierwszego medalu na igrzyskach, często powoduje, że później trochę to zaczyna iść. Tak było w Sydney w 2000 roku. Tak było też w Pekinie. I tutaj też pięć dni, ale w końcu się udało - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczyk z Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska - polskie srebrne medalistki w wioślarstwie
Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska - polskie srebrne medalistki w wioślarstwieFoto: PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Wioślarska czwórka podwójna kobiet wywalczyła dla reprezentacji Polski pierwszy medal igrzysk w Tokio, zdobywając w efektownym stylu srebro. - Lepiej nie dało się tego zrobić - oceniła Maria Sajdak, która w Rio de Janeiro w tej samej konkurencji sięgnęła po brąz. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował obecny na miejscu Tomasz Kowalczyk.

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
Tokio 2020 - SERWIS SPECJALNY
Posłuchaj
07:26 PR24_mp3 2021_07_28-15-05-53_Kowalczyk.mp3 Tomasz Kowalczyk o polskich srebrnych medalistkach olimpijskich ("Temat dnia / Gość PR24")

Gość PR24 przyznał, że długo czekaliśmy na pierwsze medale dla Polski na tych igrzyskach, ale wyraził radość, że wreszcie nasze wioślarki przełamały złą passę Polaków w Tokio. Zaznaczył przy tym, że apetyty medalowe w tych "porannych finałach" były większe.

Czytaj również:

- Liczyliśmy może na dwa, może na trzy medale. Natomiast myślę, że taki moment odczarowania złej serii, taki moment zdobycia tego pierwszego medalu na igrzyskach, często powoduje, że później trochę to zaczyna iść. Tak było w Sydney w 2000 roku, kiedy Renata Mauer-Różańska zdobywała medal po pięciu dniach posuchy. Tak było też w Pekinie, kiedy nasi szermierze drużynowo zdobyli medal i też przełamali serię pięciu dni bez medalu. I tutaj też pięć dni, ale w końcu się udało - mówił Tomasz Kowalczyk.

Rozmówca Polskiego Radia 24 zauważył, że faktycznie w tej kategorii złote medalistki, czyli Chinki, były całkowicie poza zasięgiem i - jak mówił - wydaje się, że "zrealizowany został plan maksimum". Wspomniał także, że - kiedy opadły już pierwsze emocje - udało mu się porozmawiać z polskimi medalistkami w wiosce olimpijskiej.

sreberka 21728043 1200.jpg
Tokio 2020: jest pierwszy medal dla Polski! Wioślarska czwórka podwójna kobiet ze srebrem

- To jest już troszeczkę inny rodzaj emocji. Poza ogromną radością, gdzie, oczywiście, uśmiechy od ucha do ucha - to np. Maria Sajdak mówi o tym, że teraz czas na zastanowienie się nad przyszłością, nad kolejnymi miesiącami, latami swojej kariery. Bo to 200 dni poza domem, mąż czeka, nie wiadomo, jak budować ciąg dalszy życia. To są ważne momenty dla części naszej załogi - być może decyzja o zakończeniu kariery, być może o kontynuowaniu. Taki srebrny medal jest doskonałą okazją do przemyślenia swoich priorytetów życiowych - mówił Tomasz Kowalczyk.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Dodatkowo portal PolskieRadio24.pl specjalnie na to wielkie święto sportu przygotował specjalny serwis.

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Tomasz Kowalczyk (Redakcja Sportowa Polskiego Radia)
Data emisji: 28.07.2021
Godzina emisji: 15.06

PAP/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także