more_horiz

Poseł PiS o Marszu Niepodległości: TVN i "Gazeta Wyborcza" nie mogą nam nic zarzucić

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 15:22
- PiS nie są na rękę żadne zadymy, dlatego cieszę się, że tegoroczny Marsz Niepodległości odbył się w taki sposób, że dzisiaj TVN i "Gazeta Wyborcza" nie mają o czym mówić ani pisać - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (PiS).
Audio
  • Paweł Lisiecki o tegorocznym Marszu Niepodległości ("Temat dnia/Gość PR24")
Paweł Lisiecki
Paweł LisieckiFoto: PR24/ Adam Koniecki

W czwartek 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Za jego organizację odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia pod patronatem władz państwowych. Według różnych szacunków udział w wydarzeniu mogło wziąć nawet 150 tys. osób.

Policja przekazała, że mimo ogromnych tłumów nie odnotowano większych problemów, a cała demonstracja była jedną z najbezpieczniejszych w historii. - Incydenty były pojedyncze, ale należy je potępić - podkreślił rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Andrzej Dera FREE 1200.jpg
"Morze biało-czerwonych flag, ludzie spokojni i radośni". Andrzej Dera o obchodach Święta Niepodległości

- Marsz Niepodległości za rządów PiS ma charakter spokojny. Można przypomnieć marsze za władzy PO, podczas których dochodziło do prowokacji i manipulacji ze strony niektórych służb - przypomniał polityk.

Gość audycji podkreślił, że w Prawie i Sprawiedliwości istnieje przekonanie, że należy wszystkim Polakom dać możliwość wyrażania swoich poglądów i radości z odzyskania przed Polskę niepodległości.

Posłuchaj
22:36 PR24_mp3 2021_11_12-14-33-31.mp3 Paweł Lisiecki o tegorocznym Marszu Niepodległości ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Dobrze się stało, że Marsz Niepodległości mógł się odbyć, nawet pod auspicjami rządowymi, dzięki czemu uniknęliśmy konfrontacyjnych sytuacji - podsumował. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 12.11.2021

Godzina: 14.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także