more_horiz

"NATO potrzebuje rozmowy". Prof. Hubert Królikowski o spotkaniu Duda-Stoltenberg

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 16:09
- NATO dostrzega, że sytuacja Ukrainy i na polsko-białoruskiej granicy jest poważna i że ten konflikt może coraz bardziej eskalować - o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Jensem Stoltenbergiem mówił w Polskim Radiu 24 prof. Hubert Królikowski, specjalista ds. bezpieczeństwa z UJ.
Prof Hubert Królikowski: NATO potrzebuje rozmowy
Prof Hubert Królikowski: NATO potrzebuje rozmowyFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

W czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda spotka się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - poinformowało biuro prasowe Sojuszu.

Na antenie Polskiego Radia 24 prof. Hubert Królikowski wskazał, że propozycja spotkania "na pewno pokazuje, że sytuacja jest poważna i że NATO potrzebuje rozmowy". Pokazuje, że dostrzegają, że sytuacja Ukrainy i na polsko-białoruskiej granicy jest poważna i że ten konflikt może coraz bardziej eskalować - wskazał.

Posłuchaj
23:18 PR24_mp3 2021_11_24-15-33-26.mp3 Prof. Hubert Królikowski: możemy tylko reagować na ich ruchy (Polskie Radio 24) 

- My jesteśmy niestety w tej niezręcznej sytuacji, że tak naprawdę nie do końca wiemy, co Rosjanie planują - zaznaczył. Jak dodał, "możemy tylko reagować na ich ruchy".

- Nie wiemy, co jest dywersją, co jest rzeczywistym, priorytetowym działaniem, co jest tylko zasłoną dymną - wskazał. - Nie wiemy, czy sytuacja rzeczywiście będzie eskalować w tym miejscu. Jesteśmy skazani na to, żeby tylko doraźnie reagować - zaznaczył rozmówca.

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Hubert Królikowski, specjalista ds. bezpieczeństwa z UJ

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 15.33


ZOBACZ TAKŻE: Beata Kempa o możliwości ataku Rosji na Ukrainę


jb

Zobacz także

Zobacz także