more_horiz

"Forma przedłużenia stanu wyjątkowego". Joanna Senyszyn o ustawie o ochronie granicy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 15:04
- Skoro nie można już przedłużać stanu wyjątkowego, zmienia się ustawę. Taka forma zarządzania państwem nam się nie podoba - o ustawie o ochronie granicy mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Senyszyn (Lewica).
Joanna Senyszyn
Joanna SenyszynFoto: PR24

Senat przyjął w piątek z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie granicy państwowej, która umożliwi m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej. Jedna z poprawek senackich przewiduje, że zakaz nie będzie obejmował dziennikarzy ani przedstawicieli organizacji, których celem jest udzielanie pomocy humanitarnej, prawnej i medycznej. Ponadto, według jednej z przyjętych poprawek, przepisy ustawy dotyczące zakazu przebywania stracą moc po 3 miesiącach od jej wejścia w życie. Ustawa wraca do Sejmu.

Na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy Joanna Senyszyn wskazała, że "opozycja od początku uważa, że to jest forma przedłużenia stanu wyjątkowego, który kończy się 2 grudnia". - Skoro nie można tego stanu już przedłużać, zmienia się ustawę - zaznaczyła.

- Taka forma zarządzania państwem oczywiście nam się nie podoba, ponieważ bardzo często PiS podejmuje różnego rodzaju uchwały, pisze specjalne projekty do konkretnych przypadków - podkreśliła. - Mamy z tym do czynienia również w tej chwili - dodała.

Poseł Lewicy powiedziała także, że "w dalszym ciągu będą znaczne ograniczenia jeśli chodzi o dostęp do granicy". - Przez dziennikarzy, przez posłów, przez osoby, które chciałyby zobaczyć co tam tak naprawdę się dzieje - wymieniła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:43 PR24_mp3 2021_11_26-14-33-40.mp3 Joanna Senyszyn: ustawa o ochronie granic to forma przedłużenia stanu wyjątkowego (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

GośćJoanna Senyszyn (Lewica)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 14.33


ZOBACZ TAKŻE: Smoliński o buncie w obozie dla migrantów


jb

Zobacz także

Zobacz także