more_horiz

Rafał Trzaskowski przed komisją Kongresu USA. Poseł PO: to bardzo ważne dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 14:46
"To była przede wszystkim odpowiedź na wielkie niepokoje, które są po stronie kongresmenów" - tak o wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego przed komisją Kongresu USA mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł PO.
Piotr Borys
Piotr BorysFoto: PR24/DB

Rafał Trzaskowski wystąpił podczas wirtualnego wysłuchania podkomisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, energii, środowiska i cyberbezpieczeństwa, zatytułowanego "Innowacyjne przywództwo miejskie w Europie Środkowej".

Prezydent Warszawy oświadczył, że "Polska jest polem bitwy między wolnością i autorytaryzmem i choć wciąż jest demokracją, to jest tak dzięki sile opozycji".

"Rafał Trzaskowski jest niezwykle odpowiedzialnym politykiem"

Na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Borys wskazał, że "to połączenie było bardzo ważne dla Polski, dla pokazania, że jednak w Polsce potrafimy mieć polityków niezwykle odpowiedzialnych". - Taki jest pan prezydent Rafał Trzaskowski - powiedział poseł.

- To była przede wszystkim odpowiedź na wielkie niepokoje, które są po stronie kongresmenów, po stronie amerykańskiej, a dotyczą one tego, co dzieje się tak naprawdę z demokracją - zaznaczył.

Jak podkreślił, "to właśnie Stany Zjednoczone są takim strażnikiem demokracji na świecie". 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:21 PR24_mp3 2021_12_03-14-08-03.mp3 Piotr Borys: Kongresmeni mają teraz rzeczywisty obraz tego, co dzieje się w Polsce (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Borys (PO)

Data emisji: 03.12.2021

Godzina emisji: 14.09

ZOBACZ TAKŻE: Agaton Koziński o kompromisie między Polską a KE

jb

Zobacz także

Zobacz także