more_horiz

"Oburza mnie, że taki człowiek funkcjonuje w życiu publicznym". Rakowski o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 11:25
- Smoleńsk bezbłędnie mierzy poziom odwagi, szacunku do prawdy, do człowieczeństwa, a z drugiej strony tchórzostwa, zakłamania i odczłowieczenia. Donald Tusk i cała ta świta pokazali, że stoją po tej mrocznej stronie, po stronie tchórzy, kłamców, barbarzyńców. Oburza mnie, że taki człowiek funkcjonuje w życiu publicznym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rakowski.
Jak zaznaczył Tomasz Rakowski, Donald Tusk zrobił bardzo wiele, aby nie wyjaśnić katastrofy smoleńskiej
Jak zaznaczył Tomasz Rakowski, Donald Tusk "zrobił bardzo wiele, aby nie wyjaśnić katastrofy smoleńskiej"Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Donald Tusk zarzucił PiS prorosyjskość ws. doniesień o sprzedaży stacji Lotosu węgierskiej firmie MOL, która jego zdaniem jest "politycznie związana z Moskwą". Odnosząc się do tych oskarżeń, i nawiązując jednocześnie do postawy dzisiejszego przewodniczącego PO w czasach kiedy pełnił funkcję premiera, Tomasz Rakowski zaznaczył, że "obserwując od wielu lat, co się dzieje z kwestią smoleńską i z rolą Donalda Tuska, możemy jawnie stwierdzić, że te działania nie miały żadnych znamion działań niezwiązanych z działaniami typowo prorosyjskimi".

"Śledztwo oddał Rosji"

W swoim wcześniejszym wpisie na Twitterze gość Polskiego Radia 24 przypomniał o roli Donalda Tuska w wyjaśnieniu katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku. "Do wszystkich miłośników Tuska i bandy: Wasz idol 10.04.2010 zostawił w rosyjskim błocie 96 Polaków, w tym Prezydenta Polski, śledztwo oddał Rosji, wysłał do Moskwy przedstawiciela, któremu nie zapewnił tłumacza, transportu, pieniędzy ani łączności z krajem" - napisał Rakowski na portalu społecznościowym. 

W czasie audycji Tomasz Rakowski wskazał, że "można sobie zadać pytanie, co zrobił Donald Tusk, żeby wyjaśnić sprawę 10 kwietnia, mając do dyspozycji cały aparat państwowy". - Zrobił bardzo wiele, aby tej kwestii nie wyjaśnić. To, że Donald Tusk funkcjonuje w przestrzeni publicznej i próbuje przyklejać łatki różnego rodzaju oponentom politycznym, jest upokarzające dla wolnego i myślącego człowieka - zaznaczył.

Posłuchaj
20:52 tomasz rakowski.mp3 Tomasz Rakowski o Donaldzie Tusku ("Temat dnia/ Gość PR24") 

Jego zdaniem "po tym, co się wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku i we wszystkich późniejszych tygodniach, miesiącach i latach osoby tego pokroju nie powinny funkcjonować w przestrzeni publicznej, a mimo tego funkcjonują". - Powodem tego wpisu, który poczyniłem, była w jakimś sensie miesięcznica, bo to był 10. kolejnego miesiąca. Uważam, że trzeba pamiętać i przypominać, jakiego formatu jest to człowiek - powiedział gość PR24.

"Stoją po tej mrocznej stronie"

- Stosunek do tragedii smoleńskiej automatycznie pokazuje prawdziwe wnętrze i kondycję moralną ludzi. Smoleńsk bezbłędnie mierzy poziom odwagi, szacunku do prawdy, do człowieczeństwa, a z drugiej strony tchórzostwa, zakłamania i odczłowieczenia. Donald Tusk i cała ta świta pokazali, że stoją po tej mrocznej stronie, po stronie tchórzy, kłamców, barbarzyńców. Oburza mnie, że taki człowiek funkcjonuje w życiu publicznym - podkreślił Tomasz Rakowski.

Więcej w nagraniu. 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: Tomasz Rakowski

Data emisji: 11.01.2022

Godzina emisji: 10.06

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także