more_horiz

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych: skala pomocy dla Ukrainy jest ogromna

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 14:36
- Działamy w tak wielu obszarach, że trudno jest je wszystkie wymienić. Jednak wyróżnić można ten, który skierowany jest do osób, które uciekają przed wojną z Ukrainy i szukają schronienia w Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 
Michał Kuczmierowski: skala pomocy dla Ukrainy jest bardzo duża
Michał Kuczmierowski: skala pomocy dla Ukrainy jest bardzo dużaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Gościem Polskiego Radia 24 był Michał Kuczmierowski, który mówił o pomocy Ukrainie w związku z agresją militarną ze strony Rosji. 

"Skala jest bardzo duża"

Skala pomocy dla Ukrainy jest bardzo duża. Działamy w tak wielu obszarach, że trudno jest je wszystkie wymienić. Jednak wyróżnić można ten, który skierowany jest do osób, które uciekają przed wojną z Ukrainy i szukają schronienia w Polsce. Tutaj prowadzonych jest wiele działań, które są realizowane zarówno przez podmioty rządowe, samorządowe, jak i osoby prywatne, fundacje, organizacje pracodawców, które organizują punkty recepcyjne, mieszkalne itp. - powiedział prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. 

Dodał, że jest też pociąg medyczny, który kursuje między Polską a Ukrainą i kilka razy w tygodniu gotowy jest do przyjmowania ofiar nalotów rosyjskich na Ukrainę. - W tej chwili głównie zajmuje się ewakuacją placówek medycznych, które mają być przelokowane do Polski - poinformował gość Polskie Radia 24. 

Podkreślił, że "pomoc, którą dajemy bombardowanej Ukrainie, to głównie pomoc humanitarna związana z żywnością, lekami, ale też i ze wsparciem sprzętem technicznym, jak agregaty prądotwórcze". Dodał, że pomoc niesiona jest przez ludzi prywatnych, zwykłych obywateli, jak i instytucje, organizacje kościelne czy samorządowe. - Jedna instytucja sama nie dałaby rady, dlatego trzeba podziękować i pogratulować wszystkim - stwierdził Michał Kuczmierowski. 

"Ważna jest ciągła pomoc"

Ważne jest to, żeby pomoc dla Ukrainy cały czas płynęła, ponieważ dziś ta fala troszeczkę wygasa. Dlatego prowadzimy szereg różnych rozmów międzynarodowych o tym, aby tę pomoc usystematyzować i sfinansować z funduszy, które są [przeznaczone] na działania humanitarne - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:29 PR24_AAC 2022_03_22-13-06-34.mp3 Michał Kuczmierowski: ważne jest to, żeby ta pomoc cały czas płynęła, ponieważ dziś ta fala troszeczkę wygasa (Temat dnia/Polskie Radio 24)

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Michał Kuczmierowski (Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych)

Data emisji: 22.03.2022

Godzina: 13.06

nj

Zobacz także

Zobacz także