more_horiz

Mój Prąd 4.0. Wiceminister klimatu podał szczegóły programu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 10:15
Wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w rozmowie z Polskim Radiem 24 przedstawił szczegóły czwartej edycji rządowego programu "Mój prąd".
Z fotowoltaiki korzysta w Polsce już ponad 1 mln gospodarstw domowych
Z fotowoltaiki korzysta w Polsce już ponad 1 mln gospodarstw domowychFoto: SnvvSnvvSnvv/Shutterstock

Nabór wniosków w czwartej edycji programu "Mój prąd" rozpocznie się 15 kwietnia. Budżet programu to 350 mln zł, ale jak zadeklarował wiceminister, rząd jest gotowy do jego powiększenia w razie potrzeby.

"Mój prąd 4.0" będzie finansował nie tylko panele fotowoltaiczne, ale również domowe magazyny energii i domowe magazyny ciepła. Dofinansowywane będą również domowe systemy zarządzania energią, które mają optymalizować jej zużycie.

Ireneusz Zyska w rozmowie z Polskim Radiem 24 podkreślił, że "kwalifikowalność wydatków wstecz będzie od lutego 2020 roku". - Oznacza to, że jeżeli ktoś zakupił pewne urządzenia, elementy związane z budową instalacji fotowoltaicznej to będzie mógł teraz ubiegać się o dofinansowanie - tłumaczył wiceminister.

- Najważniejszą informacją w programie "Mój prąd 4.0" jest to, że sama fotowoltaika będzie dofinansowana kwotą 4 tys. złotych, ale dla osób, które będą chciały skorzystać z innych komponentów takich jak magazyn energii, magazyn ciepła, bądź system zarządzania energią, to fotowoltaika zwiększy dofinansowanie do 5 tys. złotych - tłumaczył Zyska i dodał kolejne profity finansowania przy takim rozwiązaniu.

Czytaj także:

Więcej o szczegółach programu w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
10:03 PR24_mp3_20220329224927_Ireneusz_Zyska.mp3 Ireneusz Zyska o czwartej edycji rządowego programu "Mój prąd" (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Aneta Pawłowska-Krać

Gość: Ireneusz Zyska (Ministerstwo Klimatu i Środowiska)

Data emisji: 29.03.2022

Godzina: 22.49

st

Zobacz także

Zobacz także