more_horiz

Prezydencki projekt "Zdrowe życie". Dr Sutkowski: angażuje wiele nieoczywistych podmiotów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 11:00
- Jestem przekonany, że po raz pierwszy powstaje taki program, który rzeczywiście może objąć populacyjnie Polki i Polaków, który może pokazać bardzo dużo szczegółów dotyczących zdrowia. To już się dzieje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski (rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych). 
Dr Sutkowski: w
Dr Sutkowski: wFoto: PR24/PJ

Projekt "Zdrowe życie" to pierwsza ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej. - Prezydent Andrzej Duda kwestię poprawy jakości życia Polaków uczynił priorytetem swojej prezydentury. Ważnym elementem tego zadania jest kwestia poprawy zdrowia Polek i Polaków. Stąd inicjatywa pana prezydenta - projekt "Zdrowe życie", pierwszy na taką skalę, ogólnopolski, mogę wręcz powiedzieć: narodowy projekt poświęcony promocji zdrowia i profilaktyce - mówiła polskatimes.pl szef Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych.

O szczegółach prezydenckiego pomysłu mówił w PR 24 dr Michał Sutkowski. - 3 czerwca to start projektu, w który zaangażowane są instytucje, a przede wszystkim ma patronat prezydenta Rzeczpospolitej i jego małżonki. To jest bardzo wysoka ranga, która sprawia zupełnie inne odniesienie. Mówi bardzo o tym, jak istotne dla decydentów, ale przede wszystkim dla środowiska medycznego, politycznego jest zdrowie Polaków.

Jedyna taka

Gość audycji wyjaśnił również, na czym polega unikalność prezydenckiej inicjatywy. - To jest projekt o tyle wyjątkowy, że angażuje nie tylko Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia, co jest oczywiste przy takich akcjach, ale również Ministerstwo Aktywów Państwowych. Obecność pana premiera Jacka Sasina jest tu również bardzo istotnym elementem - wskazał. 

- Od kilku dni jest miasteczko na Krakowskim Przedmieściu. Ono rusza w Polskę. To nie jest jeden wóz - to mobilna strefa zdrowia. Docelowo ma dotrzeć do jak największej liczby miejscowości. Na razie ta inicjatywa jest zaplanowana na 12 miesięcy. Kampania łączy działalność edukacyjną z możliwością wykonania badań w mobilnych strefach zdrowia - przypomniał lekarz. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:20 PR24 2022_06_05-09-06-24.mp3 Dr Michał Sutkowski o projekcie "Zdrowe życie" ("Temat dnia/Gość PR24") 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Michał Sutkowski (rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych)

Data emisji: 05.06.2022

Godzina emisji: 09.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także