more_horiz

Kongres 590. Prezes GPW: możemy być też eksporterem idei dot. gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 15:40
- Polska, Trójmorze, jest w Europie strefą mocno zindustrializowaną i to jest duża szansa dla naszej gospodarki - mówił dla Polskiego Radia 24 Marek Dietl (prezes Giełdy Papierów Wartościowych). 
Marek Dietl
Marek DietlFoto: PR24

Kongres 590 to cykliczne wydarzenie gospodarcze, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu, samorządu, biznesu, nauki, a także zagraniczni goście.

Z Adrianem Klarenbachem rozmawiał Marek Dietl. Zapytany o to, czy jest zależność pomiędzy GPW a kodem kreskowym 590, odpowiedział: "Wszyscy nasi emitenci oznaczają część produktów kodem 590. Możemy być eksporterem nie tylko wspaniałych produktów przemysłowych, gier komputerowych, ale również idei. Najważniejsze jest to, aby były idee na instytucje gospodarcze, społeczne, oznaczone kodem 590".

Gość audycji odniósł się również do sytuacji na Ukrainie i tego, jak ona wpływa na zachowania na giełdzie. - To jest bardzo ciekawa rzecz, że Europa tak się zdezindustrializowała, że nawet nie potrafi wytworzyć wystarczającej liczby amunicji, żeby pomóc Ukrainie. Wszystkie takie zakłady jak "Łucznik" są szczególnie w cenie. Widzimy to również po wycenach spółek giełdowych związanych z uzbrojeniem i starą ekonomią, prawdziwym przemysłem - stwierdził.  

- Amerykański indeks największych amerykańskich spółek spadł o 20 proc., ale spółek technologicznych o 55 proc. Widzimy więc, że na giełdach jest dekoniunktura związaną z wojną i inflacją. Natomiast dużo więcej tracą spółki technologiczne - zaznaczył Dietl.  

   

Więcej w nagraniu. 
Posłuchaj
11:23 PR24 2022_06_23-14-48-33.mp3 Marek Dietl gościem Adriana Klarenbacha ("Temat dnia/Gość PR24")
 
* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Dietl (prezes GPW)

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 14.48

kmp

Zobacz także

Zobacz także