more_horiz

PiS zwiera szyki. Wróbel: trwa porządkowanie partii, centrala odzyskuje kontrolę

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 10:26
Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił "wielką mobilizację" Zjednoczonej Prawicy i ruszył w objad po Polsce. - To wszystko wygląda jak porządkowanie partii i odzyskiwanie nad nią pełnej kontroli przez centralę - skomentował w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej.
Wróbel: mamy do czynienia z przedkampanią
Wróbel: mamy do czynienia z przedkampaniąFoto: PAP/Artur Reszko

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się dziś z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. To kolejne miejsca, które polityk odwiedza w ramach podróży po 94 okręgach partyjnych. Jarosław Kaczyński chce odwiedzić je wszystkie do końca roku. To część "wielkiej mobilizacji" całej Zjednoczonej Prawicy, którą prezes PiS ogłosił na konwencji partii na początku czerwca.  Podkreślił wówczas, że "to nie jest hasło, a jest to objazd kraju - stara, wypróbowana metoda". Czy to już kampania wyborcza? Pytaliśmy o to na antenie Polskiego Radia 24 Marka Wróbla, prezesa Fundacji Republikańskiej.

"Przedkampania"

Zdaniem Wróbla mamy obecnie do czynienia z - jak to określił - "przedkampanią". - To jest kampania polegająca na zwarciu szyków, to wszystko wygląda jak porządkowanie partii i odzyskiwanie nad nią pełnej kontroli przez centralę - wskazał, dodając, że w każdej partii obecni są "baronowie" i rywalizujące ze sobą frakcje. 

Zwrócił też uwagę, że PiS organizuje spotkania nie tyle z wyborcami, ile z aktywem partyjnym. - Traktowałbym to jako mobilizację partii, a nie właściwą kampanię - podkreślił gość PR24.

Wczoraj spotkanie z aktywem i wyborcami zorganizował także lider PO Donald Tusk, który odwiedził Radom. Zdaniem Wróbla Platforma reaguje na działania PiS-u podobną mobilizacją aktywu. - Dzisiaj mija rok od powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki i można powiedzieć, że to już był przedbieg kampanii wyborczej - zauważył. 

Więcej w zapisie audycji.

Posłuchaj
24:40 _PR24_AAC 2022_07_03-09-33-26.mp3 Marek Wróbel o przygotowaniach do kampanii wyborczej (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej)

Data emisji: 03.07.2022

Godzina emisji: 09:33

kp

Zobacz także

Zobacz także