more_horiz

Trzaskowski atakuje PiS. Szpądrowski: niech zacznie od swoich niedokończonych inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 15:30
- To ciekawe zarzuty prezydenta Trzaskowskiego w obliczu tego, że jest wiele niedokończonych inwestycji, nawet tych, które w pierwszej swojej kampanii obiecywała Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak m.in. obwodnica śródmiejska - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski (PiS).  
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas Konwencji Przyszłości Platformy Obywatelskiej w Radomiu
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej w RadomiuFoto: PAP/Adam Kumorowicz

W sobotę (02.07) w Radomiu odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. W swoim wystąpieniu Rafał Trzaskowski wypowiadał się o działaniach PiS. - To są ludzie chorzy na megalomanię. Proponują nam wielkie, fantastyczne projekty, największe lotniska na świecie, najszybsze koleje, miliony samochodów elektrycznych. Oczywiście nic z tego nie ma, natomiast my dobrze wiemy, pracując wśród ludzi, że najważniejsze są lokalne inwestycje, te za rogiem - mówił.

Do wypowiedzi Trzaskowskiego odniósł się radny m.st. Warszawy Michał Szpądrowski. - Jeśli ktoś mówi o megalomanii, a sam próbuje stawiać sobie i swojej kadencji samorządowej jako prezydenta stolicy pomnik, to wydaje mi się, że zarzuty kierowane w naszą stronę są kompletnie nietrafione - ocenił. 

Polityk PiS "odbił też piłeczkę", pytając, "czy kładka pieszo-rowerowa w Warszawie tak naprawdę nie ma być pomnikiem Rafała Trzaskowskiego?" - Ciężko mi znaleźć inny równie spektakularny projekt prezydenta Warszawy - zaznaczył. 

Wysokie ceny z winy PiS-u? 

Z kolei były premier Donald Tusk w Radomiu ostro krytykował rządzących, zarzucając partii rządzącej i Jarosławowi Kaczyńskiemu między innymi odpowiedzialność za wysoką inflację i szalejące w kraju ceny.

- W zdecydowanej większości wysoka inflacja wynika z sytuacji na rynku energetycznym. Jeśli rosną ceny ropy, to również rosną ceny transportu, a co za tym idzie także towarów i usług - wyjaśnił gość audycji. 

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
21:36 _PR24_AAC 2022_07_03-14-37-10.mp3 Michał Szpądrowski o narracji liderów Platformy Obywatelskiej ("Temat dnia/Gość PR24") 

***

Audycja"Temat dnia / Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Michał Szpądrowski (PiS)

Data emisji: 03.07.2022

Godzina emisji: 14.37

kmp


Zobacz także

Zobacz także