more_horiz

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Jasina: wiadomo, że był zarejestrowany w Grodzisku Mazowieckim

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 11:45
- Wiemy, że polski autokar z wypadku w Chorwacji był zarejestrowany w Grodzisku Mazowieckim. Weryfikujemy nazwę biura pielgrzymkowego i to, skąd pochodzili pasażerowie - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jasina, rzecznik MSZ.
Łukasz Jasina: autokar był zarejestrowany w Grodzisku Mazowieckim
Łukasz Jasina: autokar był zarejestrowany w Grodzisku MazowieckimFoto: PAP/Rafał Guz

- W szpitalu w Zagrzebiu zmarła 12. ofiara śmiertelna wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę rano w północnej Chorwacji - poinformowała telewizja publiczna HRT. Wypadek miał miejsce na 62. kilometrze autostrady między Jarkiem Bisaškim a Podvorecem w sobotę rano, ok. godz. 5:40.

Szczegóły wypadku w Chorwacji

Łukasz Jasina na antenie Polskiego Radia 24 poinformował o aktualnej sytuacji w Chorwacji, gdzie miał miejsce wypadek polskiego autokaru. - 34 poszkodowanych w wypadku w Chorwacji jest w różnym stanie. Nasi konsulowie i chorwackie służby sprawdzają sytuację. Trwa akcja ratunkowa na miejscu wypadku i jeszcze nie wszystko wiadomo - powiedział rzecznik MSZ.

- Wiemy, że autokar był zarejestrowany w Grodzisku Mazowieckim. Weryfikujemy nazwę biura pielgrzymkowego i to, skąd pochodzili pasażerowie - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 poinformował, że została uruchomiona specjalna infolinia, gdzie można uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji. - Infolinia działa w ambasadzie Polski w Zagrzebiu. Jej numer to +38 514 899 414 - powiedział rzecznik MSZ.

Na miejscu obok służb chorwackich pracują także polskie służby.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
03:09 PR24 2022_08_06-11-07-43.mp3 Łukasz Jasina o wypadku w Chorwacji (Gość PR24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: Łukasz Jasina (rzecznik MSZ)

Data emisji: 6.08.2022

Godzina: 11.06

dz

Zobacz także

Zobacz także