more_horiz

Czarnecki: Sikorski zapraszał Rosję do NATO, a na prorosyjskie wypowiedzi licytował się z Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 14:43
- Radosław Sikorski licytował się na bardzo miłe deklaracje wobec Rosji z samym Donaldem Tuskiem. Bo przecież Donald Tusk mówił w wywiadzie dla TVN24 o Putinie "nasz człowiek w Moskwie". Poza tym Sikorski mówił o wejściu Rosji do NATO - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

Nie milkną echa wpisu na Twitterze Radosława Sikorskiego, w którym zasugerował on, że to Stany Zjednoczone stoją za wyciekami z gazociągów Nord Stream

- To, co zrobił, było zupełnie infantylne. Chociaż może nie jest to infantylizm, tylko pewna, określona polityka. Przypomnę, że chodzi o polityka, który w swoim czasie, będąc ministrem spraw zagranicznych i ubiegając się o stanowisko sekretarza generalnego NATO, chcąc pokazać, że nie jest jak reszta Polaków rusofobiczny, mówił o wejściu Rosji do NATO - podkreślił Ryszard Czarnecki. 

Jak zaznaczył, "nawet kanclerz Schröder, który jest znanym przyjacielem Rosji i Putina w wywiadzie w 2005 roku mówił o przyjęciu Rosji do Unii Europejskiej, ale się nie ośmielił, żeby Rosję zapraszać do NATO". - Natomiast Radosław Sikorski mówił też, że Putin to nie Stalin, a więc ocieplał jego wizerunek - dodał europoseł.

"Nie reagował na propozycję podziału Ukrainy"

- Przypomnę, że Sikorski licytował się na bardzo miłe deklaracje wobec Rosji z samym Donaldem Tuskiem. Bo przecież Donald Tusk mówił w wywiadzie dla TVN24 o Putinie "nasz człowiek w Moskwie". To Donald Tusk przechadzał się z Putinem na molo. I nie reagował, gdy Putin złożył mu w Moskwie propozycję podziału Ukrainy. To oczywiście była prowokacja - stwierdził gość PR24. 

Jego zdaniem "dziś Platforma Obywatelska odcina się od Radosława Sikorskiego". - Kilka godzin temu pani poseł Leszczyna powiedziała, że nie piastuje on żadnego stanowiska. To nieprawda. Radosław Sikorski jest z ramienia PO przewodniczącym bardzo ważnej delegacji Unia Europejska - USA - powiedział Ryszard Czarnecki.

- Mam wrażenie, że Sikorski wyrażał kiedyś w 100 procentach linię PO, żeby z Rosją być blisko, żeby Rosji nie drażnić. Inni już się taktycznie w tej sprawie cofnęli. A on się zapomniał. Myślę, że dał się wykorzystać rosyjskiej propagandzie - podsumował polityk. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
11:06 PR24 2022_10_01-13-33-06.mp3 Ryszard Czarnecki o Radosławie Sikorskim i Donaldzie Tusku (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)

Data emisji: 1.10.2022

Godzina emisji: 13.33

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także