more_horiz

Putin po raz kolejny grozi Zachodowi bronią jądrową. Macierewicz: musimy być przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 15:20
- Na pewno Rosja jest gotowa do rozwinięcia wojny hybrydowej na całą Europę. Co do tego nie ma wątpliwości. Musimy być na to przygotowani. Również NATO musi być w gotowości - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (były szef MON).
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W dniach 23-27 września okupacyjne władze na zajętych przez Rosję terytoriach Ukrainy - w obwodzie donieckim, ługańskim, chersońskim i zaporoskim - przeprowadziły pseudoreferenda o przyłączeniu do Rosji. Większość wspólnoty międzynarodowej nie uznaje ich wyników.

W piątek odbyła się "ceremonia podpisania umów o włączeniu do Rosji nowych terytoriów". W wydarzeniu na Kremlu wziął udział prezydent Władimir Putin, który wygłosił przemówienie. Po raz kolejny mówił o użyciu broni jądrowej wobec "przeciwników". 

Słowa Putina skomentował były szef MOB, Antoni Macierewicz. - Nie wiem, czy będzie chodziło o użycie broni atomowej, chociaż to w propagandzie rosyjskiej od dawna jest sygnalizowane, a w tym przemówieniu szczególnie. Na pewno Rosja jest gotowa do rozwinięcia wojny hybrydowej na całą Europę, co do tego nie ma wątpliwości. Musimy być na to przygotowani. Również NATO musi być w gotowości - przyznał.

Działalność rosyjskiego wywiadu 

W ocenie polityka PiS możliwość ataku ze strony Federacji Rosyjskiej to "olbrzymie zagrożenie". - Mamy świadomość, że w państwach postkomunistycznych działa bardzo silna agentura rosyjska, która jest wykorzystywana do zbrodniczych działań, nie tylko propagandowych, nie tylko forsujących prorosyjskość, co najlepiej widać w sprawie zbrodni smoleńskiej - przypomniał. - Trzeba zdawać sobie sprawę, że ta agentura może być wykorzystywana także do ataku militarnego - dodał. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:07 PR24_mp3 2022_10_01-13-06-33.mp3 Antoni Macierewicz o wystąpieniu Władimira Putina i aneksji terytoriów Ukrainy ("Temat dnia/Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (były szef MON)

Data emisji: 01.10.2022

Godzina emisji: 13.06

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także