more_horiz

Burza po słowach Sikorskiego. Doktor Brzeski: to nie były żarty, on doskonale wiedział, co robi

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 14:40
- Radosław Sikorski to polityk z górnej półki. Jeśli jest "kimś" i wyraża się w ten sposób, to znaczy, że coś za tym stoi. (...) To nie były żarty i on doskonale wiedział, co robi - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. służb specjalnych dr Rafał Brzeski, odnosząc się do tweeta byłego szefa MSZ nt. Nord Stream.
Wypowiedź Sikorskiego nt. Nord Stream. Doktor Brzeski: to nie były żarty, on doskonale wiedział, co robi
Wypowiedź Sikorskiego nt. Nord Stream. Doktor Brzeski: to nie były żarty, on doskonale wiedział, co robiFoto: Piotr Molecki/East News

W ubiegłym tygodniu doszło do wycieków w obu gazociągach Nord Stream. W okolicy zaobserwowano także silne podwodne eksplozje. Zdarzenie to skomentował na Twitterze europoseł PO Radosław Sikorski. "Thank you, USA" - napisał, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Ekspert ds. służb specjalnych dr Rafał Brzeski skomentował na antenie Polskiego Radia 24, że "mimo iż były szef MSZ usunął swój wpis, to i tak należy o nim pamiętać". - Przede wszystkim dlatego, że kiedyś przypomną nam go inni. Będą go wyciągali i podsuwali nam pod nos, bo są ciekawi. Moskwa już to robi, we własnym celu - wskazał.

- Radosław Sikorski był przecież ministrem obrony, ministrem spraw zagranicznych i marszałkiem Sejmu. To jest polityk z górnej półki. Jeśli jest "kimś" i wyraża się w ten sposób, to znaczy, że coś za tym stoi - skomentował. - On wprawdzie skasował swojego tweeta, ale nie odwołał tego, co napisał. A przecież wypadałoby to zrobić. On stoi na tym samym, twardym stanowisku, co kilka dni temu - ocenił.

Wypowiedź Radosława Sikorskiego nt. Nord Stream

Doktor Rafał Brzeski zaznaczył ponadto, że "Radosław Sikorski działa dla tego, który płaci więcej". - Amerykanie mu nie płacą, to dlaczego on miałby ich szanować, pracować dla nich i robić coś pozytywnego dla USA? Ci, co mu płacą, nie są przecież zainteresowani tym, żeby Polska była w sojuszu z USA. W związku z tym on działa przeciwko takiemu sojuszowi, to jest zrozumiałe - powiedział, dodając, że wypowiedź europosła PO "to nie były żarty i on doskonale wiedział, co robi".

Gość audycji wskazał również, że w sieci nic nie ginie. - Twitter jest szybki - coś się kliknie i to już leci. A zanim się odkliknie, to już jest w sieci. Jednak w tym przypadku to nie jest dobre wytłumaczenie, bo wpis przecież "wisiał" kilkadziesiąt godzin - powiedział, wskazując, że "reakcja na ten wpis ze strony rosyjskiej pojawiła się już po kilkunastu minutach od publikacji". - Albo to było zamówienie, albo jego konto jest w czasie rzeczywistym cały czas obserwowane - ocenił.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:04 PR24_mp3 2022_10_03-13-07-09.mp3 Doktor Rafał Brzeski o wypowiedzi Radosława Sikorskiego na temat Nord Stream ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: dr Rafał Brzeski (ekspert ds. służb specjalnych)

Data emisji: 03.10.2022 r.

Godzina emisji: 13.09

ng/kor

Zobacz także

Zobacz także