more_horiz

Dezinformacja Rosji. Jak rozpoznać zagrożenie? Kamil Mikulski wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 22:15
- Wojna informacyjną jest prowadzona przez Rosję od bardzo dawna ze stałym natężaniem, jest tu jednak pewną dynamika, korzystanie z social mediów powoduje możliwość generowania większej ilości treści, niż można to robić ręcznie - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Mikulski, analityk zagrożeń hybrydowych i dezinformacji 
Rosja od lat prowadzi wojnę informacyjną z Zachodem
Rosja od lat prowadzi wojnę informacyjną z Zachodem Foto: PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL

Kreml po tragedii w Przewodowie próbuje osiągać wrogie Polsce cele informacyjne - ostrzegł w czwartek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Kamil Mikulski mówił w Polskim Radiu 24 o mechanizmach wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję. Zauważył jednak, że w obszarze szeroko rozumianego Zachodu od momentu rozpoczęcia wojny Ukraina jest skuteczniejsza w swoich działaniach informacyjnych niż Rosja, co było zaskoczeniem dla wielu analityków. Jak dodał, inaczej wygląda to w krajach, które nie są bezpośrednio dotknięte skutkami konfliktu na Ukrainie lub takich, które w swojej historii zetknęły się z problemem kolonializmu.

Ekspert udzielił także wskazówek pomocnych w rozpoznawanie wiadomości które mogą być narzędziem dezinformacji. 

Posłuchaj
25:43 PR24 2022_11_19-20-33-07.mp3 Kamil Mikulski o mechanizmach dezinformacji (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Kamil Mikulski

Data emisji: 19.11.2022

Godzina emisji: 20.33

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także