more_horiz

"Chodzi o kompletne wyizolowanie". Zalewska o rezolucji PE ws. uznania Rosji za sponsora terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 16:09
- Chodzi o kompletne wyizolowanie Rosji przez wszystkie możliwe kraje oraz instytucje, na absolutnie każdym możliwym poziomie, oraz uznanie, że jest ona krajem terrorystycznym i finansującym terroryzm - wyjaśniła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska, odnosząc się do planowanego głosowania ws. rezolucji PE.
PE uzna Rosję za sponsora terroryzmu? Anna Zalewska wyjaśnia
PE uzna Rosję za sponsora terroryzmu? Anna Zalewska wyjaśniaFoto: PR24

W środę w Parlamencie Europejskim ma odbyć się głosowanie w sprawie rezolucji uznającej Federację Rosyjską za państwo sponsorujące terroryzm.

Jak skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska, Parlament ma uznać rezolucję i żądać przedstawienia jej Komisji Europejskiej, Radzie Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, OBWE, Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża oraz Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.

PE uzna Rosję za sponsora terroryzmu?

- Kompromisy, które mamy przed sobą, są satysfakcjonujące. Terroryzm Władimira Putina i Rosji rozpoczął się od czasów objęcia władzy przez Putina, poprzez sprawę Czeczenii, Gruzji, kwestię Tatarów krymskich, zajęcie Krymu, wojnę na Ukrainie, ostatnie wydarzenia związane z pociskiem, który spadł na terytorium Polski w Przewodowie, zestrzelenie malezyjskiego samolotu, a także wątek smoleński - podkreśliła europoseł.

Gość audycji dodała również, że wcześniej - podczas dyskusji z poszczególnymi grupami politycznymi w Parlamencie Europejskim - "była zgoda, by w rezolucji padły naprawdę bardzo ostre słowa". - Chodzi o kompletne wyizolowanie Rosji przez wszystkie możliwe kraje oraz instytucje, na absolutnie każdym możliwym poziomie, oraz uznanie, że jest ona krajem terrorystycznym i finansującym terroryzm - wyjaśniła Anna Zalewska.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:33 PR24_mp3 2022_11_22-15-07-32 (1).mp3 Anna Zalewska o rezolucji PE ws. uznania Rosji za sponsora terroryzmu ("Temat dnia"/Polskie Radio 24)
* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Anna Zalewska (europoseł PiS)

Data emisji: 22.11.2022 r.

Godzina emisji: 15.07

ng/kor

Zobacz także

Zobacz także