more_horiz

Rezolucja PE w sprawie Rosji. Teresa Wójcik: to państwo jest terrorystą i tak należy je traktować

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 16:56
- Zakwalifikowanie rosyjskich działań jako wspieranie terroryzmu trudno nazwać nawet eufemizmem. To w ogóle pomija realia. Rosja jest w tej sytuacji terrorystą i należy ją tak traktować - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z portalu BiznesAlert.pl 
Kreml
Kreml Foto: Shutterstock / Pukhov K

Parlament Europejski w środę przyjął rezolucję uznającą Rosję za państwo "sponsorujące terroryzm".

Eurodeputowani wyrazili niezachwiane poparcie dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową oraz potępili nielegalną, niesprowokowaną i nieuzasadnioną agresywną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.

"UE i ONZ okazały się niewydolne"

- Uważam, że Unia Europejska, podobnie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, w tej bardzo trudnej sytuacji geopolitycznej, sprowokowanej przede wszystkim napaścią Rosji na Ukrainę, okazują się niewydolne - powiedziała Teresa Wójcik. 

- Jest coś bardzo smutnego, że organizacje, które miały zagwarantować pokój na świecie, zagwarantować rozładowywanie konfliktów, okazują się, praktycznie rzecz biorąc, bezradne - dodała.

Jej zdaniem "zakwalifikowanie rosyjskich działań jako wspieranie terroryzmu trudno nazwać nawet eufemizmem". - To w ogóle pomija realia. Rosja jest w tej sytuacji terrorystą i należy ją tak traktować - podkreśliła ekspertka.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
19:41 PR24 2022_11_26-15-39-35.mp3 Teresa Wójcik o Rosji (Temat dnia) 

* * *

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzi: Tadeusz Płużański 

Gość: Teresa Wójcik (BiznesAlert.pl) 

Data emisji: 26.11.2022

Godzina emisji: 15.33

PR24/bartos

Zobacz także

Zobacz także