more_horiz

"Tracimy energię zamiast dostrzegać sytuacje zewnętrzne". Dr Herudziński o sytuacji społecznej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 08:47
Wskutek podziałów na polskiej scenie politycznej, zarówno politycy jak i społeczeństwo "tracą energię na wewnętrzne spory, zamiast dostrzegać sytuacje zewnętrzne, które są bardzo niebezpieczne dla Polski, zarówno wojenne jak i gospodarcze" - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog z SGGW dr Tomasz Herudziński.

- Znaczną część energii przeznaczamy na wewnętrzne polemiki i dyskusje o tym, kto jest naszym prawdziwym wrogiem - czy Donald Tusk, czy Jarosław Kaczyński - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog Tomasz Herudziński, komentując bieżące sprawy polityczne i społeczne, w tym sposób komunikacji polityków po złożeniu przez Niemcy oferty dostarczenia nam swoich rakiet Patriot.

Jak mówił gość Polskiego Radia 24, "dojrzałe społeczeńśtwa, dojrzałe elity polityczne mają jasno określoną i realizowaną strategię długofalową". - Jasno definiują interesy narodowe i przez pryzmat tycvh interesów narodowych dopiero oceniają to, czy ktoś - w danym momencie - jest naszym sprzymierzeńcem, czy wrogiem - wskazał dr Tomasz Herudziński.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
09:09 Tomasz-Herudzinski--PR24_mp3 2022_11_30-07-48-53.mp3 Dr Tomasz Herudziński o podziałach społecznych i politycznych ("Temat dnia/ Gość PR24")

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gośc: dr Tomasz Herudziński (socjolog, SGGW)

Data emisji: 30.11.2022

Godzina emisji: 7.50


mbl

Zobacz także

Zobacz także