more_horiz

"Plac Świętego Piotra był zapełniony". Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2023 14:25
- Pamiętajmy o tym, że Benedykt XVI już od 10 lat nie był papieżem, nie był urzędującym papieżem. To też na pewno wpłynęło na frekwencję, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że Plac Świętego Piotra był zapełniony - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Milena Kindziuk (UKSW).
Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI:Plac Świętego Piotra był zapełniony.
Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI: Plac Świętego Piotra był zapełniony.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Dziesiątki tysięcy wiernych żegna papieża Benedykta XVI. Oficjalnym uroczystościom przewodniczył papież Franciszek, jednak ze względów na problemy zdrowotne to nie on prowadził liturgię. Podczas pogrzebu Watykan i jego okolice ochraniało tysiące przedstawicieli włoskich służb, a w ceremonii brali udział także oficjele z różnych państw świata, w tym także z Polski.

Msza w Świątyni Opatrzności Bożej

W Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, z udziałem polskiego episkopatu, duchowieństwa, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI.

Na antenie Polskiego Radia 24 dr Milena Kindziuk została zapytana o różnice w pogrzebie papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI. - Jan Paweł II miał charyzmę po pierwsze, po drugie jego pontyfikat trwał prawie 30 lat - wskazała.

"Prawie 4 tys. księży"

- Pamiętajmy o tym, że Benedykt XVI już od 10 lat nie był papieżem, nie był urzędującym papieżem. To też na pewno wpłynęło na frekwencję, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że Plac Świętego Piotra był zapełniony - zaznaczyła. Wskazała, że "było prawie 4 tys. księży, 250 kardynałów".

- Trzeba też brać pod uwagę to wszystko co działo się przed pogrzebem - oceniła. - Media na całym świecie przez tydzień pisały o Benedykcie, przypominały jego sylwetkę, jego nauczanie. To też jest ogromna wartość tego, co się działo wokół Benedykta XVI - dodała.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:30 Kindziuk.mp3 Milena Kindziuk o pogrzebie Benedykta XVI: Plac Świętego Piotra był zapełniony (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: dr Milena Kindziuk (UKSW)

Data emisji: 7.01.2023

Godzina emisji: 13.33

jb

Zobacz także

Zobacz także