more_horiz

Nitras będzie "pilnował" wyborów. Krajewski: najtwardszy elektorat PO popiera agresję i przemoc

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 16:19
Wybór Sławomira Nitrasa do "pilnowania" wyborów przez Donalda Tuska to "sygnał do małego, ale zdyscyplinowanego grona takich twardych wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy mogą popierać nawet formę agresywną, taką hejterską, pana posła Nitrasa, używanie nawet przemocy w Sejmie" - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
Jarosław Krajewski
Jarosław KrajewskiFoto: PR24

Donald Tuska ogłosił niedawno, że Platforma Obywatelska chce utworzyć ruch mający kontrolować przebieg wyborów parlamentarnych. Na jego czele ma stanąć jeden z najbardziej kontrowersyjnych posłów PO - Sławomir Nitras. W Polskim Radiu 24 komentował tę decyzję poseł PiS Jarosław Krajewski.

Nitras ma "pilnować" wyborów. "Elektorat PO akceptuję agresję i przemoc"

Gość audycji stwierdził, że jednym z celów Donalda Tuska było "sięgnięcie po najbliższego współpracownika Rafała Trzaskowskiego". Miałoby to służyć osłabieniu prezydenta Warszawy, który uważany jest za konkurenta przewodniczącego PO w wyścigu do fotela premiera.

- Z drugiej strony [chodziło o to], żeby wysłać bardzo wyraźny sygnał do małego, ale zdyscyplinowanego grona takich twardych wyborców Platformy Obywatelskiej, którzy mogą popierać nawet formę agresywną, taką hejterską, pana posła Nitrasa, używanie nawet przemocy w Sejmie, a niestety widzieliśmy to wielokrotnie - mówił Jarosław Krajewski.

- To pokazuje, że dzisiaj przede wszystkim obóz patriotyczny musi być zmobilizowany, musi chcieć wygrać te najbliższe wybory i zapewnić Polakom bezpieczeństwo. Ponieważ pamiętajmy, że u naszych bram trwa wojna i Polska musi być jak najszybciej stabilnym, mocnym państwem z silną armią. I to jest nasz cel - wyjaśnił poseł PiS.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:44 PR24 2023_02_03-15-06-41_Krajewski.mp3 Jarosław Krajewski: wybór S. Nitrasa do "pilnowania" wyborów to sygnał do najtwardszego elektoratu PO, który akceptuje agresję i przemoc ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Jarosław Krajewski (PiS)
Data emisji: 3.02.2023
Godzina emisji: 15.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także