"Telewizja jeszcze coś wysupła, ale radio już nie". Medioznawca o decyzji KRRiT ws. abonamentu
Medioznawca Wiesław Godzić ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) krytycznie ocenia decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Uznała, że nie przekaże styczniowych transz z abonamentu dla mediów publicznych. Na konta radia i telewizji nie wpłynie zatem 38 milionów złotych.
2024-01-12, 19:30
Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że nie rozumie decyzji Rady oraz jej uzasadnienia. Wykładowca SWPS zwrócił uwagę, że KRRiT w dość niejasny sposób tłumaczy przyjęcie uchwały o wstrzymaniu wypłat z abonamentu niepewną sytuacją w mediach publicznych oraz zmianami, jakie w nich zachodzą.
Profesor Wiesław Godzić przypomniał też, że pieniądze z abonamentu to środki na podstawowe funkcjonowanie mediów publicznych i blokowanie ich nie przyniesie niczego dobrego. - Jeśli tego nie będzie, to telewizja jeszcze coś wysupła, ale radio to już nie, bo tu zawsze było cienko - powiedział wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Zgodnie z zatwierdzonym jesienią ubiegłego roku harmonogramem wypłat poszczególnych transz dla publicznych nadawców, w styczniu na konta telewizji i radia miało wpłynąć w sumie 38 milionów złotych. KRRiT 10 stycznia przyjęła uchwałę, w której zdecydowała o przesunięciu styczniowych transz dopiero na luty.
Posłuchaj
REKLAMA
W sumie na cały rok 2024 z wpłat abonamentowych media publiczne powinny otrzymać 620 milionów złotych. Dla Polskiego Radia powinno zostać przekazane w sumie około 152 milionów złotych.
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzący: Mirosław Skowron
REKLAMA
Gość: prof. Wiesław Godzic (medioznawca)
Data emisji: 12.01.2023
Godzina emisji: 15.20
PR24
REKLAMA
REKLAMA