X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Polska prapremiera sztuki „Beginning”

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 14:18
„Beginning” jest próbą skomentowania i  przeanalizowania mechanizmów społecznych doprowadzających do sytuacji, w której co szósty mieszkaniec Unii Europejskiej deklaruje się jako „singiel z wyboru”, a statystyki w Polsce wskazują już na ponad 7 milionów samotnych. Gościem Polskiego Radia 24 był Tomasz Borkowski, odtwórca głównej roli męskiej.
Audio
  • 31.01.19 Polska prapremiera sztuki „Beginning”
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.jpg

Sztuka miała swoją prapremierę światową na londyńskim West Endzie zaledwie wiosną tego roku, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Próba opisania rodzącej się relacji między samotnymi Europejczykami, których dotychczasowe wybory, tak prywatne, jak i zawodowe, doprowadziły do miejsca, w którym bliskość, tradycyjne rozumienie związku, partnerstwo czy rodzina stały się pojęciami abstrakcyjnymi.

- Niegdyś kawaler było słowem pejoratywnym. Dziś, przez czasy które piętnują nadwrażliwość i melancholię i sympatyzują z wizerunkiem sukcesu zmieniło się znaczenie tego słowa. Jesteśmy w świecie konsumpcyjnym tak daleko, że jeśli mamy zapewnione podstawowe potrzeby, to jest to wszystko. Mi jednak wydaje się, że sercu potrzeba jednak ryzykownego otwarcia i wejścia w głębszą relację z człowiekiem - mówił Tomasz Borkowski.

Gość Polskiego Radia 24 opowiadał o swojej roli: - Bohater, którego gram to Daniel, 32 latek reprezentujący mężczyzn po tzw. przejściach. Odsunięty od wychowania córki, nieudana relacja z byłą zoną, powrót do matki - znamy takich ludzi, to sytuacje z życia. To człowiek, który jakby troszkę się poddał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Maja Kluczyńska.

PR24

_____________________

Data emisji: 30.01.19

Godzina emisji: 23:35

Zobacz więcej na temat: KULTURA SZTUKA TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak