X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magda Bereda: zaśpiewamy kolędy, podzielimy się opłatkiem...

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 18:30
- 28 grudnia jedziemy do Katowic, potem do Poznania. Odwiedzimy w kolejne weekendy 10 polskich miast. Ludzie będą mogli z nami śpiewać kolędy, podzielimy się opłatkiem. Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę w tym uczestniczyć  - powiedział w Polskim Radiu 24 Magda Bereda. Piosenkarka i vlogerka opowiadała w PR24 m.in. o projekcie "Betlejem w Polsce, Głośna Noc".
Audio
  • Magda Bereda: Najlepszym prezentem na Boże Narodzenie jest czas, który możemy dać najbliższym. ("Rozmowa Kulturalna"/PR24)
Ubiegłoroczna trasa koncertowa Betlejem w Polsce. Koncert kolęd w lubelskiej Hali Globus. Nz Grażyna Łobaszewska.
Ubiegłoroczna trasa koncertowa "Betlejem w Polsce". Koncert kolęd w lubelskiej Hali Globus. N/z Grażyna Łobaszewska.Foto: Fot. Krzysztof Radzki/East News

"Betlejem w Polsce" to od lat nierozłączny element radosnego świętowania Bożego Narodzenia. W minionych latach odbyły się już trzy trasy koncertowe, podczas których prezentowane były najpiękniejsze kolędy z wielu stron świata. Przed nami czwarta. Obok polskich utworów, publiczność usłyszy kolędy i pieśni bożonarodzeniowe m.in. z Armenii, krajów arabskich i  skandynawskich, kompozycje serbskie,  niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet te stworzone przez kanadyjskich Indian.

Dzielenie się muzyką z ludźmi to zaszczyt

Gwiazdami tegorocznej edycji trasy koncertowej widowiska "Betlejem w Polsce, Głośna Noc" będą m.in.: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Kasia Wilk, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak. Wśród artystów biorących udział w wydarzeniu jest także 22 letnia Magda Bereda, która już w wieku 14 lat zaistniała w internecie i przez lata konsekwentnie buduje w sieci swoją popularność. Jej artystyczne dokonania śledzi w internecie ponad 700 tys. osób. 

- Dzięki nimi mogę robić to, co kocham. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę się dzielić z tymi ludźmi muzyką. Moim marzeniem jest, żeby śpiewać, tworzyć teraz swoja płytę - powiedziała Magda Bereda. - A inspiracją są młodzi ludzie, którzy nie mają przestrzeni żeby się rozwijać, a mimo przeszkód i podcinania skrzydeł, chcą spełnić swoje marzenia - dodała.

Koncerty w 10 polskich miastach

Artystka mówiła w Polskim Radiu 24 o projekcie "Betlejem w Polsce, Głośna Noc" oraz swoim udziale w tym wydarzeniu. -  28 grudnia jedziemy do Katowic, potem do Poznania. Odwiedzimy w kolejne weekendy dziesięć polskich miast. Ludzie będą mogli z nami śpiewać kolędy, podzielimy się opłatkiem. Dla mnie to ogromny zaszczyt, że mogę w tym uczestniczyć - powiedziała Magda Bereda. W projekcie "Betlejem w Polsce, Głośna Noc" śpiewa solo duńską kolędę z XIX wieku "Zadzwońcie dzwony”, a w duecie z Markiem Piekarczykiem „Anioł pasterzom mówił".

- Najlepszym prezentem na Boże Narodzenie jest czas, który możemy dać najbliższym - stwierdziła w PR24 Magda Bereda

Dochód z trasy koncertowej widowiska "Betlejem w Polsce, Głośna Noc" zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących. Koncerty zaplanowane są w 10 miastach Polski.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa Kulturalna"
Prowadząca: Magdalena Piejko
Gość: Magda Bereda, piosenkarka i vlogerka
Data emisji: 22.12.2019
Godzina emisji: 18.06

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolędy i zespół "Mazowsze" w Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 08:12
Świąteczne pieśni nie tylko z Polski, ale również Wietnamu, Indii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, a także Ameryki Południowej. 8 grudnia odbędzie się w Warszawie Międzynarodowy Koncert Kolęd z udziałem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Wydarzenie będzie elementem dwudniowego International Festival of Warsaw Winter Edition 2019.
rozwiń zwiń