X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Romaszewski. Człowiek legenda, człowiek niezłomny

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 19:00
- Ojciec uważał, że polityka jest sztuką rozwiązywania problemów dotyczących całego społeczeństwa, za pomocą zawierania pewnego rodzaju kompromisów - mówiła w Polskim Radiu 24 córka legendy opozycji w czasach PRL, Agnieszka Romaszewska. - Musimy ustalić jak mamy działać w społeczeństwie, w którym jest wiele różnych interesów - dodała. 
Audio
  • Agnieszka Romaszewska wspomina swoich rodziców (Rozmowa Kulturalna)
Zbigniew Romaszewski
Zbigniew RomaszewskiFoto: PR

Legenda opozycji, człowiek niezłomny. Obrońca praw człowieka, polityk, kawaler Orderu Orła Białego. W 80. rocznicę urodzin Zbigniewa Romaszewskiego portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny romaszewski.polskieradio24.pl. Natomiast gościem Magdaleny Piejko w "Rozmowie Kulturalnej" była córka legendy, Agnieszka Romaszewska.

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY: ROMASZEWSKI.PR24.PL

obrazek promocyjny serwisu specjalnego o Zbigniewie RomaszewskimSerwis specjalny Polskiego Radia 2 o Zbigniewie Romaszewskim

Zbigniew Romaszewski_663x364.jpg
Zbigniew Romaszewski - legenda opozycji

"Romaszewski Zbigniew i Zofia to moja filozofia"

Każdy słyszał o słynnym transparencie "Romaszewski Zbigniew i Zofia to moja filozofia" w czasie pierwszej kampanii wyborczej legendarnego działacza opozycji do Senatu. - Nie był to pomysł ojca. Koledzy z tarnobrzeskiego wymyślili hasło i przygotowali taki transparent - wspominała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska.

Gość PR24 opowiadała o tym, jak poznali się jej rodzice. - Był to rok 1956 przy okazji rozwiązywania ZMP. Wówczas młodzież praktycznie musiała należeć do Związku Młodzieży Polskiej. W '56 roku, na fali odwilży, odbywała się zebrania rozwiązujące ZMP. Brali w nich udział moi rodzice. Spotkali się na wielkim kongresie rozwiązującym ZMP, gdzie prowadzony był pewien eksperyment społeczny - mówiła.

O samym eksperymencie i nieznanych dotąd faktach z życia rodziny Romaszewskich w nagraniu audycji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Rozmowa kulturalna"
Prowadzący: Magdalena Piejko
Gość: Agnieszka Romaszewska
Data emisji: 05.01.2020
Godzina emisji: 18.06

Polskie Radio 24/ kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamil Bortniczuk: w dekomunizacji borykamy się z fundamentalnymi kwestiami

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:40
- Wielu sprawców tragicznych wydarzeń z grudnia 1970 na Wybrzeżu nie poniosło konsekwencji i do końca swoich dni żyło w luksusie - mówił w radiowej Jedynce Kamil Bortniczuk z Porozumienia. - Ludzie, którzy uczciwie pracowali dla III RP, nawet, jeżeli wcześniej byli na usługach komunistów, mogą uważać, że Polska ich oszukała - ocenił Paweł Zalewski z PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy za dezubekizacją. Połowa popiera odebranie emerytur esbekom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 10:46
50 proc. badanych popiera odebranie przywilejów emerytalnych byłym funkcjonariuszom służb PRL - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Przeciwnego zdania jest 26 proc. badanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaradkiewicz: nie wszyscy sędziowie na liście byli powołani przez Radę Państwa PRL

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 16:09
- Nie wszyscy sędziowie na liście byli powołani przez Radę Państwa PRL - zastrzegł sędzia Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz, odnosząc się do listy prawie pięćdziesięciu sędziów SN opublikowanej na jego profilu na Facebooku. Jak dodał, znajdują się na niej nazwiska, co do których miał wątpliwości, kiedy nastąpiło powołanie.
rozwiń zwiń