X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Literatura i Pamięć", czyli pomoc i inspiracja dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 18:26
- Seria "Literatura i Pamięć" ma przede wszystkim pomagać nauczycielom szkół średnich w realizacji tego nowego programu. Co roku będą się ukazywać nowe egzemplarze tej serii - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Waśko, literaturoznawca.
Audio
  • Prof. Waśko: nauczyciele będą mieli pomoc i inspirację do tego, żeby reformę edukacji realizować zgodnie z założeniami (Rozmowa Kulturalna/PR24)
Książki z serii Literatura i Pamięć podczas prezentacji nowej edukacyjnej serii wydawniczej IPN
Książki z serii "Literatura i Pamięć" podczas prezentacji nowej edukacyjnej serii wydawniczej IPNFoto: PAP/Piotr Nowak

- Przez wieki literatura nas kształtowała, wyrażała, definiowała. To ona, gdy nie mieliśmy państwa i byliśmy w niewoli, wyrażała nasze marzenia o niepodległej. To ona mówiła o nas i prowadziła do czynu - mówił podczas uroczystej premiery nowej serii wydawniczej "Literatura i Pamięć" prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. O komentarz do sprawy został poproszony prof. Andrzej Waśko.

1-368058.jpg
IPN uruchomił nowy portal "Przystanek Historia"

Cel: pomóc nauczycielom

- W grudniu ubiegłego roku zadebiutowała seria "Literatura i Pamięć" - opracowania nowych lektur i tematów z zakresu języka polskiego i literatury. Seria była wydana przez Instytut Pamięci Narodowej. Ona ma przede wszystkim pomagać nauczycielom szkół średnich w realizacji tego nowego programu. Pierwszym tomem tej serii, nastawionej na koordynację programów nauczania języka polskiego i historii, jest książka o twórczości pisarskiej Józefa Piłsudskiego autorstwa pani Agnieszki Kowalczyk - mówił literaturoznawca.

- Mamy też tom zbiorowy poświęcony nowym lekturom w liceum, książkę o Janie Polkowskim, czyli o czasach kiedy literatura polska funkcjonowała w dwóch obiegach na przełomie lat 70. i 80. Co roku będą się ukazywać nowe egzemplarze tej serii - od pięciu do sześciu rocznie. W niedługim czasie, w ciągu kilku lat nauczyciele języka polskiego i historii będą mieli pomoc i inspirację do tego, żeby tę reformę edukacji realizować zgodnie z założeniami, które stały u jej początków - podkreślił rozmówca red. Magdaleny Piejko.

Podczas rozmowy poruszono również temat nowego numeru "Arkan".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Rozmowa Kulturalna"
Prowadząca: Magdalena Piejko
Gość: prof. Andrzej Waśko (literaturoznawca)
Data emisji: 12.01.2019
Godzina emisji: 18.06

PR24/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące materiałów nie tylko dla pasjonatów. IPN uruchomił nowy portal

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 14:48
Instytut Pamięci Narodowej uruchomił portal przystanekhistoria.pl. Podczas prezentacji serwisu na konferencji w Warszawie jego autorzy podkreślali, że to nowa jakość w edukacji historycznej. Witryna prezentuje najnowsze ustalenia historyków oraz współpracowników IPN dotyczące XX-wiecznych dziejów Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Leśkiewicz: Przystanek Historia to cyfrowe miejsce spotkań z historią

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 09:08
- Nieprzypadkowo nazwa portalu nawiązuje do stacjonarnych miejsc spotkań i aktywności Instytutu Pamięci Narodowej. Budujemy markę pod nazwą Przystanek Historia, a od pewnego czasu obserwowaliśmy, że istnieje potrzeba udostępnienia szerszemu gronu odbiorców treści historycznych - mówił w Dwójce redaktor naczelny portalu przystanekhistoria.pl.
rozwiń zwiń