more_horiz

"Chodzi o odruch serca, liczy się gest". Marcin Kusy o akcji "Choinki Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 14:30
 - Cieszymy się z każdej złotówki dołożonej do licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki".  Oczywiście chcielibyśmy, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, ale nie chodzi nam o bicie rekordów - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor radiowej Jedynki Marcin Kusy. W sumie, po trzech dniach licytacji, udało się zebrać prawie 50 tys. złotych. Prace są licytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a część środków zostanie przekazana osobom potrzebującym z Ukrainy. 
Marcin Kusy
Marcin KusyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Trwa 21. akcja charytatywna "Choinki Jedynki". Najpierw swoje świąteczne prace namalowały dzieci. A w niedzielę w siedzibie Polskiego Radia odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaproszeni goście - wybitne postacie ze świata kultury, nauki, muzyki i sportu - malowali prace pod hasłem "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Podobnie jak w zeszłym roku gościem honorowym była małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Agata Kornhauser-Duda. Prace plastyczne zostaną zlicytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a część środków zostanie przekazana osobom potrzebującym z Ukrainy, pozostającym pod opieką fundacji.

ZOBACZ PRACE DZIECI>>>

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że potrzeby są ogromne. - Celem akcji jest nie tylko pomoc dla niepełnosprawnych, ośrodek, który ma powstać nad morzem, ale również nieustająca pomoc uchodźcom z Ukrainy. "Choinki Jedynki" to flagowe przedsięwzięcie radiowej Jedynki na zakończenie roku, a jej kumulacja będzie miała miejsce w tym tygodniu. Po trzech dniach licytacji udało się zebrać prawie 50 tys. złotych - powiedział Marcin Kusy. 


Na aukcję "Choinki Jedynki" zostały przekazane również dary rzeczowe m.in. od wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, dyrektora Programu 1 Polskiego Radia Marcina Kusego, Huberta Hurkacza, prof. Andrzeja Nowaka, Bartosza Zmarzlika, Justyny Steczkowskiej, Bogusława Mamińskiego, Laury Bączkiewicz, Katarzyny Żak, Polskiego Związku Narciarskiego, Natalii Marii Kaczmarek, Pawła Wąska, Polskiej Fundacji Narodowej, Poczty Polskiej oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na licytacje, oprócz dzieł i podarunków przyjaciół Jedynki, trafi 20 obrazków nagrodzonych w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży oraz 12 prac plastycznych podopiecznych fundacji, które będzie można wylicytować podczas wielkiego finału akcji w sobotę 10 grudnia. - Każdego przyjmujemy, od każdego przyjmujemy dary. Cieszymy się z każdej złotówki dołożonej do licytacji. Oczywiście chcielibyśmy, żeby tych pieniędzy było jak najwięcej, ale nie chodzi nam o bicie rekordów. Ważny jest odruch serca, otwartość na drugiego człowieka, liczy się gest, za co bardzo dziękujemy - tłumaczył Marcin Kusy. 

Posłuchaj
09:20 PR24 2022_12_07-13-47-04.mp3 Marcin Kusy o akcji "Choinki Jedynki" (Temat dnia/Gość PR24)

 

Zwieńczeniem 21. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2022" będzie koncert Viki Gabor, który odbędzie się 27 grudnia o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia S.A. im. Witolda Lutosławskiego, w podziękowaniu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję.

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI>>>

Fundusze pozyskane w ramach aukcji umożliwią dalszą budowę ośrodka w nadmorskim Lubiatowie. Połowa środków zostanie przekazana na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadząca: Antoni Trzmiel

Gość: Marcin Kusy (dyrektor-redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia, dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 7.12.2022 

Godzina emisji: 13.45

PR24

Zobacz także

Zobacz także