more_horiz

34. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 14:21
W dniach 12-21 października odbędzie się Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Obok festiwali  w Cannes, Wenecji, czy Berlinie należy do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych. – Wyjątkowość tegorocznej edycji polega na ogromnej liczbie premier – powiedział Stefan Laudyn, dyrektor WMFF.
Audio
  • 5.10.18 Stefan Laudyn: „U nas nie ma płotków odgradzających publiczność od gwiazd, dlatego istnieje możliwość porozmawiania z filmowymi twórcami (…)”.
34. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 12-21 października.
34. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 12-21 października.Foto: www.facebook.com/pg/warsawfilmfestival

Blisko 5 tys. filmów ze 126 krajów zgłosiło chęć uczestnictwa w festiwalu. Spośród nich zostało wybranych 110 produkcji pełnometrażowych, a także 80 krótko i średniometrażowych z 61 państw. Stefan Laudyn dodał, że tegoroczna edycja imprezy będzie wyjątkowa pod względem liczby filmowych premier.

– Dla naszych gości przygotowaliśmy 15 premier światowych, 18 międzynarodowych, 5 europejskich, 39 wschodnioeuropejskich i 28 polskich. Festiwali o takim stopniu premierowości jest niewiele. Myślę, że nie więcej niż 10 na świecie. To oznacza, że z każdym rokiem stajemy się coraz poważniejszą imprezą, która wskazuje trendy. Warto również dodać, że jedną ze swoich pierwszych nagród otrzymał na naszym festiwalu Asghar Farhadi, późniejszy dwukrotny zdobywca Oscara. Takich przykładów można byłoby mnożyć – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej informacji na temat Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego na stronie www.wff.pl

„Weekend Kulturalny” zaprezentowała Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/db

--------------------------

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 23.37  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ajka Tarasow: kino Kieślowskiego jest ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 08:00
- Tematy w filmach Krzysztofa Kieślowskiego odnoszą się do wydarzeń z prawdziwego życia. Jego dzieła tworzą opowieść o elementach, w które układa się życie ludzkie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Ajka Tarasow, koordynator festiwalu "Hommage a Kieślowski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Brandt. Związki malarstwa z fotografią

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:09
- To druga wystawa w polskim muzealnictwie pokazująca związki malarstwa i fotografii. Pierwszą była ekspozycja twórczości Aleksandra Gierymskiego. Ta, która dotyczy Józefa Brandta jest bardziej rozbudowana, bo dysponowaliśmy większym materiałem fotograficznym, pokazujemy 80 fotografii  - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Masłowska, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń