more_horiz

"Zawsze chciałam zaśpiewać te piosenki". Nula Stankiewicz o płycie "Śpiewam"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 08:30
- Te piosenki nie mieściły się w programach, które prezentowaliśmy naszej publiczności. Śpiewaliśmy je jakoś pojedynczo, wybrane fragmenty, wybrane utwory. Postanowiliśmy je złożyć w całą płytę - mówiła w Polskim Radiu 24 Nula Stankiewicz, wokalistka. Gościem audycji był także współtwórca płyty "Śpiewam" Janusz Strobel, muzyk i kompozytor.
Nula Stankiewicz śpiewa na swojej nowej płycie piosenki Janusza Strobla w zupełnie nowych aranżacjach
Nula Stankiewicz śpiewa na swojej nowej płycie piosenki Janusza Strobla w zupełnie nowych aranżacjachFoto: facebook.com/NulaStankiewicz

Album "Śpiewam" Nuli Stankiewicz i Janusza Strobla, to wydawnictwo muzyczne, prezentujące utwory z kanonu polskiej piosenki: zarówno nowe jak i "odkurzone", do których teksty pisali m.in. Jonasz Kofta, Magda Czapińska, Urszula Kozioł, Grażyna Orlińska, Andrzej Poniedzielski i Jan Wołek. W Polskim Radiu 24 Nula Stankiewicz i Janusz Strobel opowiedzieli o płycie "Śpiewam", a także o swojej współpracy i życiu twórczym.

Nula Stankiewicz stwierdziła, że album "Śpiewam" składa się z 14 piosenek, "które zawsze chciała zaśpiewać, ale nigdy nie było takiego kontekstu". - Te piosenki nie mieściły się w programach, które prezentowaliśmy naszej publiczności. Śpiewaliśmy je jakoś pojedynczo, wybrane fragmenty, wybrane utwory. Postanowiliśmy je złożyć w całą płytę - wyjaśniła wokalistka.

Janusz Strobel przyznał, że choć sam jest otwarty na współpracę z autorami tekstów, to "nie zabiega o to bardzo" i jego współpraca m.in. z Janem Wołkiem, a wcześniej z Jonaszem Koftą, się wykrystalizowała i utrwaliła. Także i w przypadku płyty "Śpiewam" są to główni autorzy tekstów.

- Nie zamykam się na współpracę, niemniej jestem dość konserwatywnie nastawiony do takich działań i tych, których znam, wiem, na co mogę sobie pozwolić, na ile mogę na nich nakrzyczeć albo przyjąć od nich jakieś przykre riposty, to się w tym gronie czuję najlepiej - wyjaśnił Strobel.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:27 PR24_mp3 2022_05_27-23-36-24_WK.mp3 Nula Stankiewicz i Janusz Strobel o nowej płycie "Śpiewam" ("Weekend kulturalny" / PR24)

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Nula Stankiewicz (piosenkarka) i Janusz Strobel (kompozytor)
Data emisji: 27.05.2022
Godzina emisji: 23.36

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także