X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nazwisko Kwaśniewskiego w śledztwie dotyczącym szefa kampanii Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 22:00
Amerykańskie media donoszą, że były prezydent Polski mógł być wynagradzany z pieniędzy transferowanych przez byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Paula Manaforta, który wcześniej pracował dla promoskiewskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Aleksander Kwaśniewski stanowczo to dementuje.
Audio
Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski
Były prezydent RP Aleksander KwaśniewskiFoto: Paweł Skraba/REPORTER

Paul Manafort został oskarżony przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera o nielegalne operacje finansowe, przestępstwa podatkowe i niedozwolony lobbing. Jeden z zarzutów mówi o tym, że przetransferował 2 miliony euro na działalność lobbingową, którą koordynował były kanclerz jednego z europejskich krajów. Politykiem tym był prawdopodobnie szef rządu Austrii w latach 2007-2008 Alfred Gusenbauer.

– Jednym z najbliższych ludzi Trumpa był w 2016 roku właśnie Paul Manafort. Do sierpnia tego roku pełnił funkcję szefa kampanii wyborczej obecnego prezydenta USA. Postawienie zarzutów temu człowiekowi odkrywa spisek przeciwko Stanom Zjednoczonym. Oparty był on na związkach Manaforta z Rosjanami. Razem stworzyli układ, w którym znaleźli się europejscy politycy opłacani przez pieniądze pochodzące prawdopodobnie z Moskwy – wyjaśnił amerykanista Artur Wróblewski.

Były kanclerz Austrii potwierdził, że spotkał się z kilkoma członkami Kongresu w sprawie Ukrainy na zlecenie firmy lobbingowej Mercury Public Affairs. Ta sama firma w oświadczeniu dotyczącym działalności lobbingowej poinformowała, że organizowała spotkania edukacyjne dla członków Kongresu, ekspertów i dziennikarzy, podczas których poza Gusenbauerem występował  Aleksander Kwaśniewski.

– Są to bardzo interesujące, wręcz sensacyjne, informacje. Obnażają sposób, w jaki dawne KGB, a dzisiaj FSB lub GRU, działa w czasach współczesnych. Ukazują również, jak funkcjonuje wojna hybrydowa lub kampania informacyjno-dezinformacyjna – dodał Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że spotkał Paula Manaforta dwu lub trzykrotnie ponieważ był on doradcą prezydenta Janukowycza. "On nigdy nam nie płacił. Nie miałem z nim żadnych relacji finansowych" - zapewnił były prezydent w rozmowie z dziennikarzem "New York Times".

W części informacyjnej audycji m.in. o nowelizacji ustawy o IPN, samotnym ataku szczytowym himalaisty Denisa Urubki na górę K2, przyjęciu rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu w Syrii, wizycie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera na Bałkanach Zachodnich, a także o rosyjskich marszach pamięci w hołdzie Borysowi Niemcowowi.

Nie zabrakło również najciekawszych wiadomości ze sportowych aren. Przedstawił je Filip Jastrzębski.

Audycję „Północ-Południe” prowadził Piotr Wąż.

IAR/Polskie Radio 24/db

_____________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 25.02.18

Godzina emisji: 21:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak