X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politolog: sprawa marszałka Grodzkiego może się odbić na całej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 13:26
- Albo marszałek Grodzki przedstawi jasno swoje stanowisko i obali ciążące na nim zarzuty, albo ten problem będzie narastał i będzie to kłopot dla całej opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. 
Audio
  • Dr Andrzej Anusz o wypowiedzi Władimira Putina nt. Polski i o sprawie marszałka Grodzkiego (Północ-Południe)
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki podczas spotkania w Senacie z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, z konstytucjonalistami i politykami.
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki podczas spotkania w Senacie z pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, z konstytucjonalistami i politykami.Foto: TT/Senat

Gość Polskiego Radia 24 komentował zarzuty korupcyjne przeciwko marszałkowi Senatu. - Pojawiają się kolejne doniesienie o nieprawidłowościach z jego przeszłości. Wokół Tomasza Grodzkiego tworzy się negatywna masa krytyczna. Z jednej strony mamy jasne sygnały polityczne jak domaganie się jego dymisji, ale i z drugiej strony sceny politycznej nieśmiało pojawiają się głosy nawołujące do dymisji. Albo w przekonujący sposób marszałek pokaże swoje stanowisko i obali zarzuty, albo ten problem będzie narastał i będzie to kłopot dla całej opozycji - zaznaczył.

pap tomasz grodzki 1200.jpg
Sprawa Grodzkiego. "Marszałek powinien być poza wszelkimi podejrzeniami"

- Nie można w tym przypadku mówić o symetrii ze sprawą prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Deklaracja Mariana Banasia jest jednoznaczna. Zapowiedział on, że jeśli prokuratura przedstawi zarzuty, złoży swój immunitet i podda się procedurze prawnej, ale takich zarzutów nie ma. Natomiast w przypadku marszałka Senatu pojawiają się kolejne osoby, które głośno mówią o tych nieprawidłowościach. Nie odniósł się on też do tego tak jednoznacznie, jak prezes NIK - zauważył.

"Rok ważnych rocznic"

Dr Andrzej Anusz mówił także o stosunkach Polski z Rosją w kontekście niedawnej wypowiedzi Władimira Putina o naszym kraju. - Rok 2020 jest rokiem ważnych rocznic z polsko-rosyjskiej historii. Dyskurs historyczno-polityczny będzie w tym roku bardzo intensywny. Polska będzie chciała pokazać, że tak jak w 1939 r. stanęła w obronie swojej wolności, tak w 1920 r. stanęła w obronie wolności całej Europy. Władimir Putin zaś będzie chciał pokazać, że polskie państwo przetrwało od tamtego momentu tylko 19 lat - stwierdził politolog.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Jacek Saryusz-Wolski o słowach Putina: gra geopolityczna

- Prezydent Rosji jasno sygnalizuje, że to początek jego kampanii historycznej. Zapewne będzie kontynuował on swoją narrację w celu poróżnienia nas z USA, ale myślę, że w miarę kolejnych jego insynuacji będą reagowali przedstawiciele kolejnych państw i instytucji - dodał. 

***

Więcej w nagraniu.

Audycja: Północ - Południe 
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr Andrzej Anusz
Data emisji: 02.01.2020
Godzina emisji: 12.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Grodzkiego prędzej czy później czeka proces". Kolejne problemy marszałka

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 10:53
- Do tej pory ujawniliśmy pięć przypadków korupcji z udziałem marszałka Grodzkiego, a ludzie z którymi rozmawiam to kilkanaście osób. Wszystko wskazuje na to, że prof. Grodzkiego czeka proces karny - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Guzy: Putin wszedł na niebezpieczny teren zmasowanej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 11:57
- Władza w Rosji przypomina rządy stalinowskie, które potrzebują świeżego wroga. Musi ona czymś się karmić, bo Putinowi brakuje sukcesów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
rozwiń zwiń