X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król o protestujących medykach: dyskredytują szefa resortu, z którym powinni współpracować

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 14:05
- Strajkujący źle to rozgrywają, ponieważ domaganie się spotkania z premierem jest dyskredytowaniem ministra Niedzielskiego, który się bardzo dobrze sprawdza i jest świetnym menedżerem. Ten nieprzyjazny gest w stosunku do szefa resortu, z którym muszą współpracować, nie jest potrzebny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.  
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Do czasu urealnienia postulatów premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z protestującymi medykami - wynika z informacji PAP, które agencja otrzymała z otoczenia rządu. 

grzegorz napieralski 1200.jpg
Napieralski: lekarze dostali dodatki za walkę z COVID-19. Dziś mają swoje oczekiwania

- Sam premier odpowiedział, że spotka się z protestującymi pod warunkiem, że zostaną urealnione postulaty białego miasteczka - zauważył publicysta.

Marek Król wskazał, że sytuacja pandemiczna ma znaczący wpływ na dyskusję rządu ze strajkującymi.

- Jesteśmy na progu czwartej fali pandemii, więc rząd jest pod ścianą i to jest wykorzystywane przez protestujących. Za chwilę może się zdarzyć, że obłożenie w szpitalach będzie coraz większe, trzeba będzie uruchamiać dodatkowe dyżury, prosić medyków, a szczególnie obsługę pielęgniarską o to, żeby brała nadgodziny. Rząd jest na tzw. musie, potrzebuje dobrze zorganizowanej służby zdrowia - zaznaczył. 

Posłuchaj
19:49 PR24_mp3 2021_09_13-12-37-45.mp3 Marek Król o strajku służby zdrowia ("Północ-Południe") 

Demonstrujący przestawili osiem postulatów, które dotyczą m.in. podwyżek, wzrostu wycen i urlopów zdrowotnych. Piątkowe rozmowy nie przyniosły wypracowania kompromisu. Komitet zapowiedział ponadto, że manifestacje będą kontynuowane.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ-południe"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Król (publicysta)

Data emisji: 13.09.2021

Godzina emisji: 12.37

kmp

Czytaj także

Poseł PiS z apelem do strajkujących medyków: nie upolityczniajcie protestu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 07:56
- Każdy protest, który wiąże się z udziałem polityków, źle się kończy, bo staje się protestem politycznym i niemającym nic wspólnego z postulatami - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Lorek, poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Gajewski o strajku medyków: pomimo zmian od kilku lat przedstawiają swoją sytuację w ten sam sposób

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 11:36
- Środowiska medyczne permanentnie przedstawiają w przestrzeni publicznej ten sam obraz: bardzo źle zarabiają i pracują w bardzo złych warunkach. Tak było kilkanaście lat temu. Ta rzeczywistość, w szczególności płacowa, jest zupełnie inna - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
rozwiń zwiń