more_horiz

"Komunikaty są dość sprzeczne". Dr Krzysztof Karnkowski o działaniach Alaksandra Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 13:27
- Myślę, że sam reżim białoruski nie do końca wie, co ma robić, ale cały czas opłaca mu się prowadzenie wojen z Polską i z Unią Europejską - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie").
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: shutterstock.com/Drop of Light
mid-epa09583593 (2).jpg
Andrzej Rosiński o kryzysie migracyjnym: asertywna postawa Polski porażką Łukaszenki

- Białoruś nie chce konfliktu na granicy - oświadczył we wtorek Alaksandr Łukaszenka. Zapowiedział jednocześnie, że brutalnie odpowie na nowe sankcje i "nie będzie żartować". Zaproponował też przewiezienie migrantów do Monachium drogą lotniczą.

Na antenie Polskiego Radia 24 sytuację na wschodniej granicy i kolejne kroki podejmowane przez Alaksandra Łukaszenkę skomentował dr Krzysztof Karnkowski, mówiąc, że "komunikaty są dość sprzeczne". - Myślę, że sam reżim białoruski nie do końca wie co ma robić, ale cały czas opłaca mu się prowadzenie wojen z Polską i z Unią Europejską - wskazał.

Posłuchaj
19:45 PR24_mp3 2021_11_16-12-37-28.mp3 Dr Krzysztof Karnkowski: Białorusini nie są w stanie przyjąć już więcej tych ludzi (Polskie Radio 24)

- Bardzo możliwe, że władze Białorusi uznały, że już mają wystarczająco wielu migrantów, aby prowadzić ten konflikt, tę wojnę na granicy z Polską - zaznaczył. Jak dodał, możliwe, że Białorusini "nie są w stanie przyjąć już więcej tych ludzi".

- Mają swoją wydolność, poza tym mogą obawiać się jakiegoś buntu społecznego, zwłaszcza że przecież to już nie jest kwestia polityki, tylko jakości życia i bezpieczeństwa obywateli ich kraju - podkreślił. - Dlatego mogą stwierdzić, że tyle wystarczy, żeby Polskę cały czas jakoś zaczepiać, prowadzić tę działalność, a z drugiej strony nie narażać się na bunt swoich mieszkańców - stwierdził.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Północ - Południe"

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: dr Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 16.11.2021

Godzina emisji: 12.37

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem