more_horiz

Prof. Michał Kleiber: nie lekceważmy obostrzeń związanych z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 14:40
- Jestem absolutnym krytykiem osób, które lekceważą pandemię i obostrzenia z nią związane. Noszenie maseczek nie zawsze jest zasadne, ale mobilizuje nas do czujności. Musimy mieć świadomość, że wirus cały czas jest gdzieś w pobliżu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 300 osób, jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Zmarły 53 osoby - podało Ministerstwo Zdrowia.

Posłuchaj
19:48 PR24_MPLS 2020_10_10-12-35-51.mp3 Prof. Michał Kleiber: nie lekceważmy obostrzeń związanych z pandemią (Północ-Południe)

- Nie powinniśmy lekceważyć obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.

Koronawirus 1200 PAP.jpg
Kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

"Unikajmy brutalnej w formie krytyki władz"

Profesor wskazywał, że jako społeczeństwo przechodzimy bardzo ważny niespodziewany test, który może być dla nas nauczką. - Nie spodziewaliśmy się, że z rozwojem globalizacji, takie wydarzenia mogą zdarzać się częściej - mówił.

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że znajdujemy się w sytuacji, w której musimy wyważać swoje racje. - Nikt nie mówi, że mamy pozamykać się w domach i zapomnieć o całym świecie. Krytykowanie każdej decyzji rządu, przy tak skłóconym społeczeństwie jak nasze, to coś fatalnego - tłumaczył.

- Polacy są chyba liderami, jeżeli chodzi o formułowanie zarzutów pod adresem rządu ws. zarządzania pandemią. Były błędy, każdy by je popełnił. Wyrażajmy swoje opinie, ale nie w formie brutalnej krytyki. To świadczy źle o naszej społecznej kulturze - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Michał Kleiber

Data emisji: 10.10.2020

Godzina emisji: 12.37

ks

Zobacz także

Zobacz także