more_horiz

Tomasz Truskawa: opozycja bardzo skutecznie toczy wojnę między sobą

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:36
- Opozycja bardzo skutecznie toczy wojnę między sobą, ponieważ ostatnie wydarzenia, chociażby w trakcie Campusu w Olsztynie, świadczą bardzo wyraźnie o tym, że Platforma poszła jednak na ostry kurs konfrontacyjny z Lewicą - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Tomasz Truskawa
Tomasz TruskawaFoto: PR24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedza rozmaite miejscowości w Polsce i nie potrzebuje do tego zachęt Donalda Tuska, bo robi to już od dawna - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, komentując słowa lidera PO, który wezwał Kaczyńskiego, by ten pojechał do dowolnej firmy zależnej od cen energii. 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Prawo i Sprawiedliwość "próbuje pobudzić członków szeregowych partii". - Uważam, że dwie kadencje sprawowania władzy zawsze przyczyniają się do pewnego marazmu w strukturach partyjnych, zwłaszcza wśród tych członków partii, którzy nie biorą bezpośredniego udziału w sprawowaniu władzy. Może to mieć także związek ze zmianami w strukturach partii - wskazał Tomasz Truskawa.

"Wojna opozycji"

- Można powiedzieć, że miałkość programowa opozycji, brak alternatywnej wizji Polski i jej miejsca w świecie, co jest domeną obecnej opozycji totalnej, prawdopodobnie zniechęci jej potencjalnych wyborców do głosowania na ugrupowania będące na więcej niż jednej liście - podkreślił gość audycji. 

W opinii Tomasza Truskawy "scena opozycyjna nie może składać się z Lewicy, Nowej Lewicy i jeszcze nowszej lewicy". - Opozycja bardzo skutecznie toczy wojnę między sobą, ponieważ ostatnie wydarzenia, chociażby w trakcie Campusu w Olsztynie, świadczą bardzo wyraźnie o tym, że Platforma poszła jednak na ostry kurs konfrontacyjny z Lewicą - zaznaczył publicysta. 

Posłuchaj
21:36 tomasz truskawa.mp3 Tomasz Truskawa o letniej ofensywie Prawa i Sprawiedliwości ("Temat dnia/Gość PR24") 

Czytaj więcej:

* * *

Audycja: "Północ-południe"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)
Data emisji: 4.09.2022
Godzina emisji: 12.35

PR24/IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także