X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wojciech Konikiewicz: nie potrzebujemy dziś dzikiej antysystemowości

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 20:40
- Dziś polskiej muzyce niepotrzebna jest dzika antysystemowość i bunt za wszelką cenę. Problem polega na tym, że rzeczywistość spowodowała spłaszczenie twórczości tekstowej i zubożenie jej - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Konikiewicz, muzyk jazzowy, multiinstrumentalista.
Audio
  • 18.10.2019 Wojciech Konikiewicz o kondycji polskiej muzyki współczesnej
Wojciech Konikiewicz
Wojciech KonikiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Słucham dzisiejszej muzyki, ponieważ ryzykowne byłoby życie w szklanej bańce i izolowanie się od tego, co jest na zewnątrz. Jeżeli chodzi o przekaz i ogólną wartość, z punktu widzenia muzycznego to wszystko bardzo poszło do przodu, natomiast element dotyczący tekstu czy przekazu literackiego to miejsce, w którym nierzadko popadam w melancholię - zaznaczył.

Niedobór poetów

- Włączając radio i słuchając przekazu, bardzo często słyszę, że nie ma tam nic z przekazu i wartości literackiej, a jedynie nieporadności językowe, które kiedyś byłyby nazywane amatorszczyzną - twierdzi muzyk.

- Jest dziś za mało ludzi, którzy są poetami. Zdaniem Roberta Brylewskiego odeszli wielcy poeci rocka, tacy jak choćby Grzegorz Ciechowski, który był przede wszystkim poetą i człowiekiem słowa. Jego słowo i dzieło zawsze było skończone, miało formę, treść i przekaz i zawsze miało wartość. Powstała wyrwa, która na razie nie została zapełniona - zaznaczył.

Co dalej?

Pytanie o czym teraz śpiewać. Część moich kolegów wskakuje na barykady polityczne i niektórzy tworzą w tamtą stronę. Jestem bardzo sceptyczny wobec "plakatowej" twórczości, która zużywa się szybciej niż jedna chusteczka papierowa. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W gruncie rzeczy"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz

Gość: Wojciech Konikiewicz

Data emisji: 18.10.19

Godzina emisji: 20.06

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak