Bojkot Zgromadzenia Narodowego. Duchowni: to nasz obowiązek, by wziąć tych ludzi za ręce

W piątek w Zamku Królewskim w Warszawie obradowało Zgromadzenie Narodowe, które uczciło 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Jego wystąpienia nie wysłuchali posłowie i senatorowie PO, którzy nie wzięli udziału w Zgromadzeniu, a także politycy PSL i Nowoczesnej, którzy opuścili je, zanim prezydent zabrał głos. Gośćmi Polskiego Radia 24 w audycji Ideologika byli: ks. Przemysław Ćwiek, pastor Michał Jabłoński oraz Adam Abd El. 

2018-07-14, 19:32

Bojkot Zgromadzenia Narodowego. Duchowni: to nasz obowiązek, by wziąć tych ludzi za ręce
PR24. Foto: PR24

Posłuchaj

14.07.18 Ideologika. Bojkot Zgromadzenia Narodowego
+
Dodaj do playlisty

W Zgromadzeniu wzięli udział, między innymi, marszałkowie Sejmu i Senatu, prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i przedstawiciele parlamentów zagranicznych. "Nikt nie musi uczyć nas, czym jest demokracja. My doskonale to wiemy" - mówił w swoim przemówieniu szef polskiego rządu.

- Stwierdzam z przykrością, że opozycji w Polsce nie ma. To nie jest konkretne działanie, tylko zwykłe przeszkadzanie. Nie przyjmuję opcji rządzącej, ale jestem bardzo rozczarowany postawą polityków opozycji - stwierdził pastor Michał Jabłoński - Chciałbym, aby ci którzy dzisiaj nie są u władzy, nie odgrywali się za czas, kiedy u tej władzy byli. To nie świadczy dobrze o człowieku.  

- Od kilku lat, na odprawiane o poranku msze w ramach miesięcznic smoleńskich, nie są zapraszane przez nas media. Nie chcemy z tego robić wydarzenia politycznego, a miejsce modlitwy i spotkania tych, którzy chcą pomodlić się za ofiary katastrofy. Na te miesięcznice przychodzą także osoby kojarzone z totalną opozycją. Dlatego właśnie nie zapraszamy mediów, aby każdy mógł się poczuć swobodnie. To dla obu stron jest coś nowego i muszą się tego uczyć, jak być razem. To jest możliwe, ale dość trudne - skomentował ks. Przemysław Ćwiek.  

- Mam nadzieję, że obie strony żałują i prędzej czy później, siądą do wspólnego stołu, aby zrobić coś dobrego dla Polski. Myślę, że to nasz obowiązek jako duchownych, aby wziąć tych ludzi za ręce - skwitował Adam Abd El

REKLAMA

Więcej w całej audycji.

Ideologikę prowadził Adrian Klarenbach.

PR24/PJ/PAP

__________________

Data emisji: 14.07.18

REKLAMA

Godzina emisji: 18:05


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej