X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja "Polska pod Krzyżem". Duchowe świadectwo Polaków

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 22:03
– Nasza akcja jest zaproszeniem na modlitwę. Wydarzenie ma zachęcić do wyznania wiary, podjęcia nawrócenia i postawienia krzyża w centrum swojego życia – powiedział w audycji "Terlikowski na froncie" Maciej Bodasiński współtwórca inicjatywy “Różaniec do granic”, a także planowanego na 14 września wydarzenia "Polska pod Krzyżem".
Audio
  • 17.07.19 Maciej Bodasiński: nasza akcja to szansa na odnowienie swojego życia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Paolo Gallo

"Polska pod Krzyżem" to zapowiedziana na 14 września akcja, której organizatorami są twórcy wydarzenia "Różaniec do granic". W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na terenie najstarszego polskiego sanktuarium na Świętym Krzyżu, spotkają się osoby, dla których symbol krzyża chrystusowego ma szczególne znaczenie w ich życiu.

– Wydaje się, że we współczesnym świecie zanika coraz bardziej pierwiastek duchowości, a sercami i umysłami ludzi zaczyna kierować materializm. Jasno i otwarcie trzeba powiedzieć, że Kościół przeżywa kryzys, ludzie odchodzą od wiary. Co zrobić, by temu zaradzić? Naszym pomysłem jest powrót do początku, do krzyża Jezusa, pod którym wszystko się zaczęło – dodał Maciej Bodasiński.

Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć, że początek współczesnej cywilizacji i kulturze zachodniej dało chrześcijaństwo. Jezus Chrystus umarł na krzyżu, aby dać zbawienie, dlatego akcja ma zachęcić do wyznania wiary, podjęcia nawrócenia i postawienia krzyża w centrum swojego życia. – Jeżeli ktoś jest w lęku, depresji, chorobie, czy nałogu i chce odzyskać radość z życia, to zachęcamy do tego, by ustanowić źródłem życia właśnie krzyż – zaznaczył Maciej Bodasiński.

Akcja "Polska pod Krzyżem" rozpocznie się w sobotę 14 września o godz. 12.00. W programie zaplanowano konferencje, świadectwa i mszę świętą odprawioną przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Wieczorem odmówiona zostanie modlitwa w intencji ustanowienia krzyża centralnym punktem życia każdego pielgrzyma, a potem nocne czuwanie, które potrwa aż do rana.

Audycję prowadził Tomasz Terlikowski.

KAI/Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekumenizm w wydaniu katolickim

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 07:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne spotkania młodych

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 07:00
Spotkania ewangelizacyjne organizowane przez zgromadzenia zakonne i wspólnoty to czas niesamowitych przeżyć, spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem. Czas radości i wspólnoty - prawdziwe święto młodości. Dziś wybierzemy się tam, aby porozmawiać z ich uczestnikami.
rozwiń zwiń