X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To był oczywisty akt znieważenia". Marek Jurek o profanacji figury Chrystusa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 20:49
- Znieważenie figury Chrystusa w Warszawie jest oczywistym znieważeniem samego Chrystusa i potraktowaniem Jego osoby jak listonosza, któremu można założyć tęczową flagę. Jeśli ktoś nie odnosi się z czcią do Chrystusa, to niech uzna fakt, że obraża ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Jurek, były marszałek Sejmu.
Marek Jurek
Marek JurekFoto: PR24

Rozmowa dotyczyła sensu zapisów o "obrazie uczuć religijnych". - Jeśli nasze społeczeństwo milcząco przygląda się znieważaniu Boga lub znieważaniu innych wspólnot religijnych, to świadczy to o jego zubożeniu. Wolność wypowiedzi to prawo do zachowania tożsamości, ale nie kosztem społeczeństwa i wartości - podkreślił Marek Jurek.

Figura Chrystusa Króla EN 1200.jpg
Jest postępowanie prokuratury ws. profanacji figury Chrystusa w Warszawie

- Jeśli chrześcijanie zwracają się do sądów w Niemczech, są lekceważeni. Państwo, które traktuje życie publiczne jako konkurencję sił wyborczych, nie uznaje wartości obiektywnych. Mamy przed sobą wybór ustrojowy - dodał. 

Czytaj także:

- W każdej sprawie można powołać teologa czy antropologa i interpretować, z czym mamy do czynienia. Znieważenie figury Chrystusa w Warszawie jest oczywistym znieważeniem Chrystusa i potraktowaniem Go, jako osoby, jak listonosza, któremu można założyć tęczową flagę. Jeśli dane osoby nie odnoszą się z czcią do Chrystusa, niech uznają fakt, że obrażają ludzi. Konstytucja stwierdza, że miliony Polaków mają świadomość i ponoszą odpowiedzialność przed Bogiem. Ci, którzy się z tym nie zgadzają, powinni to szanować - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
23:11 PR24_MPLS 2020_08_05-20-06-27.mp3 Marek Jurek o znaczeniu zapisu o "obrazie uczuć religijnych" (Terlikowski na froncie/PR24)

W audycji również temat konwencji stambulskiej.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Terlikowski na froncie"

ProwadzącyTomasz Terlikowski

GośćMarek Jurek

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 20.06


pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Terlikowski na froncie". Wojna i pokój w nauczaniu Kościoła katolickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 20:39
Ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW na antenie Polskiego Radia 24 mówił o religii jako czynniku konfliktogennym na Bliskim Wschodzie. Gościem audycji był także dr Dariusz Bruncz, teolog ewangelikalny, redaktor naczelny portalu ekumenizm.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wierzę gorąco, że doczekamy tego dnia". Kard. Nycz o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:13
Kardynał Kazimierz Nycz podczas Święta Dziękczynienia wyraził nadzieję na rychłą beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość miała się odbyć dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie, jednak ze względu na pandemię koronawirusa została przesunięta na nieokreślony termin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szkaplerz nie jest talizmanem". Dziś święto Matki Bożej z Góry Karmel

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:24
Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, zwaną też Szkaplerzną. Ruch szkaplerzny zaczął się rozwijać po objawieniach Maryi, które otrzymał w 1251 roku św. Szymon Stock, generał Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
rozwiń zwiń