X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Aborcja we Francji do dziewiątego miesiąca ciąży? Ks. Kobyliński: to bardzo daleko idąca zmiana

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 20:50
- W ustawie bioetycznej we Francji jest kilka rewolucyjnych zmian. Poszerzenie możliwości stosowania zabiegów aborcyjnych jest bardzo daleko idące, także wyjątkowe sytuacje w tym przypadku byłyby bardzo poszerzone. Przykładowo kobieta mogłaby znaleźć się w potrzebie "psychospołecznej" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof, etyk z UKSW.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/aslysun

Rozmowa dotyczyła działań francuskich władz, które zdecydowały się wprowadzić nowe prawo bioetyczne, które m.in. rozszerza dostępność do aborcji, a sama aborcja miałaby być legalna do końca ciąży. - Bioetyka to etyka życia, a więc kwestie związane z początkiem i końcem życia człowieka. Są tam zawarte problemy związane z in vitro, także z cierpieniem i umieraniem. Specyfiką Francji jest to, że tak trudne kwestie są zawarte w ustawie. Nie ma tego w żadnym innym kraju na świecie - zwrócił uwagę ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Francja manifestacja dla wszystkich bioetyka pap 1200.jpg
Francja: nowe przepisy umożliwią lesbijkom adopcję dzieci i rozszerzą aborcję. Pretekstem COVID-19

"Kilka rewolucyjnych zmian"

- Obecnie we Francji mamy ustawę bioetyczną z 2011 r., gdzie jest zapis, że co 7 lat trzeba dokonywać uaktualnienia tego dokumentu. Rozpoczęła się więc dyskusja nt. zmiany tych zapisów oraz skomplikowany proces legislacyjny. W ostatnich tygodniach przyjęto 1 sierpnia prawie o 4.00 nad ranem kolejną, trzecią wersję tego dokumentu. Być może wejdzie on w życie w roku 2021 - tłumaczył.

Posłuchaj
22:11 PR24_MPLS 2020_08_26-20-06-01.mp3 Ks. prof. Andrzej Kobyliński o ustawie bioetycznej we Francji (Terlikowski na Froncie/PR24)

Jak podkreślił gość Polskiego Radia 24, "w dokumencie jest kilka rewolucyjnych zmian. To poszerzenie możliwości stosowania zabiegów aborcyjnych jest bardzo daleko idące. We Francji możemy mieć aborcję dozwoloną do 9. miesiąca życia". - Obecnie wyjątkowe sytuacje w tym przypadku byłyby bardzo poszerzone. Przykładowo kobieta mogłaby być w potrzebie "psychospołecznej" - dodał.

Czytaj także:

- Mamy różne formy aborcji, gdzie uśmiercenie ludzkiego embrionu następuje poprzez podanie specjalnych tabletek. Te preparaty zostały wymyślone najpierw we Francji, a potem zaczęły rozprzestrzeniać się na inne kraje. Ten kraj to lokomotywa zmian pod tym względem - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Terlikowski na froncie"
Prowadzi: Tomasz Terlikowski
Gość: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW)
Data emisji: 26.08.2020
Godzina emisji: 20.06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcą, by aborcja była czymś normalnym". Abby Johnson o klinikach Planned Parenthood

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 10:13
Abby Johnson była w przeszłości dyrektorem kliniki aborcyjnej należącej do organizacji Planned Parenthood. Po latach zrezygnowała z tej funkcji i dołączyła do ruchu pro-life. W wywiadzie dla TVP Info opowiedziała o funkcjonowaniu takich miejsc. - Aborcja to wielki biznes, już nie chodzi o zdrowie kobiet. Na całym świecie robią na tym potężne pieniądze - mówiła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narodowa tragedia". Departament zdrowia Wielkiej Brytanii podał dane o rekordowej liczbie aborcji

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
W Anglii i Walii w zeszłym roku miała miejsce rekordowa liczba aborcji od 1967 r., kiedy została ona prawnie zalegalizowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naprawdę szokująca". Irlandzki rząd przedstawił statystykę dotyczącą liczby aborcji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 13:00
6 tys. 666 aborcji dokonano w zeszłym roku w Irlandii, w czasie pierwszego roku obowiązywania nowej ustawy pozwalającej na praktycznie nieograniczone przerywanie ciąży. Tylko 24 aborcje przeprowadzono z powodu poważnego zagrożenia życia lub zdrowia matki - poinformował irlandzki departament zdrowia.
rozwiń zwiń