more_horiz

B. Godusławski: czekamy na pierwsze akty oskarżenia ws. GetBack

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 21:08
- Wydawało się, że będą one jeszcze przed wyborami, w wątkach najprostszych - mówił w Polskim Radiu 24 Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej". - Te wątki nie są proste - przekonywał publicysta Dariusz Grzędziński.
Audio
  • (21.11.19) Dariusz Grzędziński i Bartek Godusławski o aferze GetBack i związanych z tym zmianach w KNF ("Nisztor Pyta"/ Polskie Radio 24)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: MOZCO Mateusz Szymanski/ Shutterstock

CBA zatrzymało trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack S.A. W wyniku działań podejrzanych GetBack poniósł straty w wysokości co najmniej 49 mln zł. Wśród zatrzymanych są: były członek zarządu GetBack S.A. oraz były wiceprezes i prokurent jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Dotychczas zarzuty w sprawie GetBack usłyszało 56 osób.

1-cba-1200-free.jpg
CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

Wiele wątków sprawy

W ocenie Bartka Godusławskiego, afera GetBack "jest największą, pod każdym względem: rozmachu, skali i zaangażowania w to wielu różnych instytucji finansowych, nie tylko przecież samego GetBack". - Jest to afera wielowątkowa, wiele z nich wymaga jeszcze wyjaśnienia - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Afera GetBack. Decyzja UOKiK pozwoli łatwiej dochodzić roszczeń

- Czekamy na pierwsze akty oskarżenia. Wydawało się, że będą one jeszcze przed wyborami, w wątkach najprostszych, czyli oszukiwania ludzi przy sprzedaży obligacji - mówił Bartek Godusławski.

GetBack jak Amber Gold

- Nie zgodzę się, że te wątki są proste - ripostował Dariusz Grzędziński. - Są na pewno dla osób zawodowo zajmujących się tą tematyką, ale osoby, które śledzą tę aferę w mediach, tego zdania nie podzielą. Dotarcie i wytłumaczenie tego, o co w tej aferze chodziło, nie do końca się powiodło - mówił publicysta.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał aferę Amber Gold. Jego zdaniem, "osoby, które w tej sprawie przebywają za kratkami nie są jedynymi odpowiedzialnymi". - Wydaje mi się, że należy także być sceptycznym w przypadku afery GetBack - zauważył.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Afera GetBack. Główny podejrzany zatrzymany po raz trzeci, razem z nim dwie inne osoby

Goście Polskiego Radia 24 komentowali także wprowadzane zmiany w Komisji Nadzoru Finansowego. - Po wydarzeniach sprzed roku nastąpiły zmiany w KNF i wydaje się, że to są zmiany na lepsze i tak należy dalej działać - mówił Dariusz Grzędziński. W ocenie Bartka Godusławskiego, "zmiana w KNF jest ewidentna, ale wynika ona ze zmiany statusu prawnego KNF". - Komisja zyskała niezależność finansową - dodał.

W nagranie także o tym, czy potrzebne są zmiany w Krajowej Administracji Skarbowej. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Nisztor pyta"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Goście: Bartek Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna"), Dariusz Grzędziński

Data emisji: 21.11.19

Godzina emisji: 20.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także