X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta "Do Rzeczy": nie dostrzegam obawy upolitycznienia sędziów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 20:49
- Wszyscy zadają sobie pytanie czy ustawa o reformie wymiaru sprawiedliwości uzdrowi sądownictwo. Nie obawiam się tego, że może ona upolitycznić sędziów - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z "Do Rzeczy". Gościem audycji był również dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.
Audio
  • Karol Gac i dr Sebastian Gajewski o reformie wymiaru sprawiedliwości i kampanii prezydenckiej (Nisztor Pyta)
Uczestnicy Marszu Tysiąca Tóg w Warszawie
Uczestnicy "Marszu Tysiąca Tóg" w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Goście Polskiego Radia 24 rozmawiali o reformie wymiaru sprawiedliwości i tegorocznej kampanii prezydenckiej. - Prawdziwa batalia rozpocznie się wtedy, kiedy marszałek Sejmu poda oficjalną datę wyborów prezydenckich. Prezydent Duda nieprzerwanie jeździł po Polsce lokalnej i to jego ogromny kapitał, a z drugiej strony mamy ciekawych kandydatów po stronie opozycji, np. Szymona Hołownię, za którym nie wiadomo do końca kto stoi. Jestem zwolennikiem tezy, że może dojść do II tury. Być może wypłynie jeszcze coś, co może wpłynąć na wynik wyborczy, o czym jeszcze nie wiemy - przyznał Karol Gac.

"Temat przycichnie"

- Moim zdaniem Andrzej Duda podpiszę ustawę, bo to on dał sygnał do rozpoczęcia zmian w sądownictwie, a jego ostatnie wypowiedzi oznaczają, że Polacy oczekują reformy. Ta ustawa służy politycznie PiS i to dało jej impet i możliwość narzucania własnej narracji - tłumaczył.

Maria Koc 663.jpg
Maria Koc: Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie w I turze

- Nie dostrzegam obawy upolitycznienia sędziów. Wszyscy zadają sobie pytanie czy ta ustawa uzdrowi wymiar sprawiedliwości, ale faktem jest, że PiS to pierwsza partia po 1989 r., która próbuje coś z tym sądownictwem zrobić. Wszyscy dostrzegają konieczność reform, ale mamy polaryzację i niektórzy muszą krytykować PiS. Taka jest polska polityka. Zobaczymy jak z tego wybrnie rząd i co na to powie Bruksela - stwierdził.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Agnieszka Ścigaj: warto, żebyśmy nie wybierali prezydenta z plakatu

Jego zdaniem "marszałek Grodzki powoli staje się obciążeniem dla PO. Gra on wyraźnie na siebie, lecz zamiast uciąć spekulacje, mnoży pewne pytania. Przełom nie nastąpi nagle, ale długofalowo może się to odbić negatywnie na notowaniach PO".

"Kampania ruszy bez ograniczeń"

- Kampania prezydencka jeszcze się oficjalnie nie zaczęła i jest póki co niemrawa, co widać gołym okiem. Czekamy jeszcze na wszystkich kandydatów. Kampanie głównych kandydatów to kampanie przede wszystkim medialne, a zbyt wiele konkretnego jeszcze się nie dzieje - dodał dr Sebastian Gajewski

kierwinski marcin 1200.jpg
Marcin Kierwiński: wybory prezydenckie to dla nas wyzwanie numer jeden

- Myślę, że ta kampania będzie bardzo interesująca. Opozycja, jak i PiS i prezydent Duda mają bardzo dużo do zyskania, ale bardzo dużo też mogą stracić. Jeśli Andrzej Duda nie wygrałby wyborów, byłby to gigantyczny problem dla PiS. Tak samo opozycja gra o wszystko, a zwycięstwo jednego z ich kandydatów byłoby dla opozycji nowym otwarciem - podkreślił.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Grzegorz Schetyna: bez współpracy opozycja nie wygra wyborów prezydenckich

Zapytany o kwestię reformy wymiaru sprawiedliwości dr Gajewski powiedział, że jego zdaniem "Andrzej Duda ustawę o sądownictwie podpisze mimo wszystkich wątpliwości konstytucyjnych. Będzie to gest skierowany do jego żelaznego, twardego elektoratu, by pokazać im, że jest ich prezydentem i ich kandydatem. Co ciekawe, Andrzej Duda wetował więcej ustaw niż Bronisław Komorowski, ale teraz jest czas na mobilizację elektoratu".

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Audycja: "Nisztor pyta"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Goście: Karol Gac ("Do Rzeczy"), dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego)

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Apel: Kosiniak-Kamysz wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 14:10
- Myślę, że Władysław Kosiniak-Kamysz znajdzie się w drugiej turze wyborów prezydenckich. To kandydat, który nie ma wrogów. Stara się robić wszystko, żeby słuchać każdego niezależnie od poglądów, w sprawie pomysłów mogących rozwiązać problemy obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: Biedroń rozpocznie swoją kampanię w Słupsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:00
- Robert Biedroń uzyskał fantastyczny wynik do Parlamentu Europejskiego. To człowiek, który nie boi się ciężkiej pracy. Kampanię wyborczą w wyborach prezydenckich rozpocznie w Słupsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Standerski z Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liroy na prezydenta". Niespodziewana deklaracja muzyka i byłego posła

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 16:56
- Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy. Polskę stać na prezydenta, który ślepo nie podpisuje papierów podkładanych przez rząd - powiedział Piotr Liroy-Marzec zapowiadając swój strat w najbliższych wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń