more_horiz

M. Porzucek: poglądy M. Biejat nie wejdą w życie jako polskie prawo

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 22:21
 - Poglądy nowej przewodniczącej komisji polityki społecznej i rodziny nie zostaną wdrożone jako polskie prawo - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był także Maciej Konieczny, poseł partii Razem.
Audio
Magdalena Biejat
Magdalena BiejatFoto: PAP/Mateusz Marek

W czwartek nominowano posłów do 29 komisji sejmowych. Przewodniczącą komisji polityki społecznej i rodziny została Magdalena Biejat z partii Razem. Poparli ją niektórzy posłowie PiS. Nowa szefowa komisji jest znana m.in. z poparcia dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Komisja ds. rodziny w rękach Lewicy. Swojego kandydata nie zgłosiło PiS

- Z całą pewnością poglądy nowej przewodniczącej nie zostaną wdrożone jako polskie prawo. Natomiast w Sejmie jest tradycja, której trzymamy się od lat - niezależnie od tego, kto ma większość w Sejmie, stosowany jest parytet, jeżeli chodzi o podział przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. Tak się akurat złożyło, że ta komisja trafiła dla partii Razem - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek.

Maciej Konieczny podkreślił, że wybór takiej właśnie przewodniczącej to "wynik międzypartyjnych ustaleń". - Ustaleń nad tym, jak wspólnie - zgodnie z dobrym obyczajem - rozdzielić funkcje sejmowe, koordynację prac poszczególnych komisji czy kwestię marszałków. To jest dobry obyczaj. Cieszymy się, że Magdalena Biejat została przewodniczącą komisji - zaznaczył gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/bartos

--------------------

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 20.06

Zobacz więcej na temat: Sejm parlament w Polsce

Zobacz także

Zobacz także